Zdravie

10 tipov, ako predísť rozštiepeným končekom! Skúste domácu ochranu

Krásne vlasy bez rozštiepených končekov? Áno, naozaj je to možné. Poradíme vám desať tipov, ktorými sa pri starostlivosti o svoje vlasy riaďte.

Stále máte pocit, že končeky vašich vlasov pôsobia vyčerpane a bez života? Poradíme vám, ako to zmeniť. Navyše teraz pred letom svojim vlasom venujte obzvlášť väčšiu starostlivosť a pozornosť. Skutočne to bude stáť zato. Krásne, zdravé vlasy sú ozdobou každej ženy. Navyše s dlhými je taká zábava. Rovné, zviazané, vlnité, v cope. Jednoducho pár ťahov kefou či žehličkou zmení vzhľad. Kto by ich nemiloval? A preto vám prinášame zopár tipov, ako si ich udržať vo forme:

1. Vlasy si nechajte pravidelne zastrihávať. Na jemné krátenie nečakajte dlhšie ako osem týždňov. Rozstrapkaným končekom tak nedáte veľkú šancu.

2. Pre lesklé, zdravé a nevysušené dlhé vlasy nepoužívajte príliš veľa šampónu. Pri umývaní sa sústreďte predovšetkým na korienky, len jemnú vrstvu peny naneste aj na končeky. Ľahko sa mastiace kadere umývajte raz za dva dni. Pevné a silné každé tri až štyri dni.

3. Produkty bez alkoholu – alkohol je dosť častou súčasťou mnohých výrobkov, určených na starostlivosť o vlasy. Prejdite si preto pri kúpe podrobne ich zloženie a zistite, či sa tam nenachádza. Ak áno, vymeňte šampón za niečo vhodnejšie pre vás. Končeky sa štiepia i z toho dôvodu, že sú veľmi suché a alkohol tento stav iba zhoršuje.

4. Zamilujte si ochranná séra a kondicionéry. Vlasy po umytí ošetrite – od polovice temena až ku končekom naneste produkt. Skvelou alternatívou pre vás môže byť med. Záruka toho, že sa okrem štiepenia dočkáte i čohosi naviac. Med totiž vlasy výborne regeneruje a vďaka tomu budú žiarivé, jemné a lepšie sa vám budú rozčesávať. Používajte ho namiesto kondicionérov, keď ho zmiešate napríklad s vajíčkom a vmasírujete do vlasov. Na končeky ho však aplikujete len v čistej forme. Nechajte pôsobiť desať minút a môžete si ho zmyť vlažnou vodou.

5. Nesprávna kefa na vlasy – veľké problémy si môžete spôsobiť i každodenným česaním, ktoré spôsobuje ich poškodenie. Končeky sa totiž nemajú kedy spamätať a zregenerovať, pretože ich každý deň ničíte týmito mechanickými pohybmi. Najprv si teda skontrolujte hrebeň, s ktorým sa češete. Na vlhké vlasy nepoužívajte kefu, ale hrebeň so silnými zubami. Rozčesávajte postupne od končekov ku korienkom – nie naopak. Rovnako dávajte pozor na kefu s umelými štetinkami. Vymeňte ju za tú s prírodnou alternatívou, ktorá je všeobecne na tento problém najlepšia.

6. Nesnažte sa fénom vysušiť vlasy úplne mokré. Počkajte, až samy ľahko preschnú, až potom prefúknite horúcim vzduchom.

7. Zamerajte sa na jedálniček! Pridajte viac mrkvičky pre vysoký lesk, vajíčka a orechy pre silu a odolnosť. Vlasom naopak uberá na kráse časté konzumovanie vyprážaných jedál, zemiakových lupienkov a cukrov. Prepálený tuk je spojený s vypadávaním vlasov. Časté sladkosti zase zapríčinia pomalý rast a uberajú na celkovej vitalite vašich vlasov.

8. Slnko a mrazy – dva extrémy, ktoré taktiež zhoršujú kvalitu vašich vlasov a nepriaznivo vplývajú i na štiepenie. Nezabúdajte si ich v oboch ročných obdobiach dobre chrániť a zabráňte tak ich poškodeniu. Dávajte si však pozor aj na to, aby vaša ochrany hlavy bola vyrobená z prírodných materiálov, pretože ich tak zbytočne nedráždite a nelámete ešte viac.

9. Papája a jogurt – túto masku si okamžite zamilujete. Nielen že je ľahká na prípravu, ale pôsobí priam zázračne na akékoľvek vlasy. Všetko, čo musíte urobiť, je vziať jednu surovú papáju, odstrániť všetky semená a šupku, a potom ju v mixéri rozmixovať na hladkú kašu. Potom pridajte pol šálky jogurtu a pastu aplikujte na vlasy aj pokožku hlavy. Zmes po pol hodine dobre opláchnite a môžete použiť aj svoj obľúbený šampón.

10. Kokosový olej – kokosový olej je hotový zázrak z prírody. Môžete ho využiť mnohými spôsobmi. Pôsobí úžasne nielen na pokožku, ale aj vlasy. Pokojne si môžete dopriať zábal na celé vlasy z kokosového oleja, alebo ním ošetriť len končeky (votrieť do končekov a nechať aspoň 20 – 30 minút pôsobiť, potom dôkladne opláchnuť). Okrem kokosového oleja sa v boji s rozštiepeným koncami používa aj olivový alebo jojobový olej.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like