Zdravie

Ešte pred dvoma rokmi mohla táto milá starenka sotva chodiť…potom sa stalo toto!

Našou dnešnou hrdinkou je Anna Peshe. Vo svojich 85 rokoch je skutočnou bojovníčkou! Statočná babička začala praktizovať jogu, aby sa tak zbavila ochorenia, ktoré ju obťažovalo už niekoľko rokov.

Neveríte, však? Žijeme v dobe, kedy je náročné donútiť mladého človeka zacvičiť si a mať pravidelný pohyb, nehovoriac o starších ľuďoch. Táto žena je skvelým príkladom, že aj v seniorskom veku sa dajú robiť radikálne riešenia.

Ako liečiť skoliózu

Babička mala neustále bolesti v chrbte – dlhodobá skolióza jej nedala pokoj. U dospelých sa prejavuje akútnou bolesťou a zlyhávaním vnútorných orgánov.

Bolesť sa stala vernou Anninou spoločníčkou a mnoho rokov chodila zhrbená. Koľko takýchto babičiek vidíme aj my po uliciach a je škoda, že je to tak bežný jav!

Dôvodom je nevedomosť. Ak by boli ľudia už od detstva učení vykonávať základné cviky každé ráno, bolestiam chrbtice by netrpel každý druhý človek.

Anna sa o zlepšenie zo začiatku ani nepokúšala. Akupunktúra, fyzioterapia, masáže – to všetko prinieslo len dočasnú úľavu.

V novembri 2014 kráčala po schodoch, keď zrazu pocítila ostré pichnutie do chrbtice. Skončila na vozíčku a stratila nádej, že niekedy ešte bude chodiť…

Stal sa však zázrak! Annina vnučka ju jedného dňa vzala na jogu a dokonca sa neskôr stala aj jej inštruktorkou. Chcela pomôcť svojej babičke a požiadala svoju kamarátku, špecialistku na ochorenia chrbtice, aby sa jej povenovala.

Trvalo to dva roky, kým sa Anna postavila na nohy, vyrovnala chrbticu a zabudla na bolesť. Praktizovala jogu vždy jedenkrát týždenne a toto je výsledok!

Anna odporúča robiť jogu všetkým seniorom. Dychové cvičenia a fyzické cviky vedia riešiť nejeden vážnejší zdravotný problém, tvrdí šikovnica babička.

Ako vidíte, vek nie je prekážkou! Stačí len chcieť.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like