Rady a nápady

Vďaka tomuto triku, budú vaše citróny čerstvé viac ako jeden mesiac

Citróny sú rozšírene ovocie, vďaka jeho zdravým benefitom. Nielen faktom, že nám dodávajú poriadnu dávku vitamínu C, citróny sú veľmi efektívne keď ste nachladení alebo ako prevencia proti žlčníkovým kameňom.

 

Väčšina ľudí zvyčajne necháva citróny v miske na kuchynskom stole, alebo v obývačke. Vyzerajú skvele a zlepšujú vzhľad miestnosti. Napriek tomu by ste mali vedieť, že to nie odporučaný spôsob ako udržiavať citróny. Pokračujte v čítaní a dozviete sa najlepší spôsob ako si zachovať čerstvosť.  Väčšina ľudí si možno uschováva v chladničke paradajky, cibuľu a zemiaky, napriek skutočnosti, že to nie je najlepší spôsob udržiavania potravín. Nikdy neuschovávajte citróny v chladničke. Väčšinou sa citróny znehodnotia v izbovej teplote za týždeň. Po uplynutí tejto doby citróny stratia všetky nutričné hodnoty a aj chuť. napriek tomu, je riešenie tohto problému jednoduché.

 

Ak si chcete citróny udržiavať, mohli by ste ich vložiť do plastového obalu so zipsom a vložiť ich do chladničky. Tým, že sa citrón zdrží v chladničke, spomalíte jeho dýchacie procesy. To znamená, že starnutie ovocia sa spomalí. Vaším citrónom sa podarí vydržať viac ako mesiac. Udržiavanie citrónov chladničke ich neurobí zdravšími ale aspoň ich ochránite. Takže nabudúce ak si chcete udržať citróny viac ako 5 dní, vložte ich do plastového vrecka a dajte ich do chladničky.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

zdroj: healthylivinghouse.com

You Might Also Like