Zaujímavosti, Zdravie

Viete, že až 95 % mužov má rannú erekciu, ktorej nevedia zabrániť? Pokiaľ ju muž nemá hrozí mu TOTO

Ranná erekcia – bežný fyziologický jav. Keď sa mužovi v noci niečo sníva, aktivuje sa mu mozgové centrum kontrolujúce reflexiu erekcie. Môže sa jednať o úplne obyčajný sen bez akýchkoľvek erotických prvkov. K rannej erekcii vo väčšine prípadov dochádza v dôsledku naplnenia močového mechúra cez noc.

Erekciu môže mať dokonca aj chlapček počas matkinho tehotenstva, je to prirodzený fyziologický proces. Varovný signál však nastáva, keď je u muža po zobudení nedostatočná alebo žiadna erekcia.

Na určenie problému s erekciou a možných sexuálnych porúch, doktori využívajú šikovný trik: na pohlavný úd nasadia tenký krúžok z papiera a ráno skontrolujú jeho celistvosť. Nepoškodené koliesko hovorí o slabej erekcii počas celej noci a pred svitaním. Existuje teda možnosť, že pohlavné funkcie nefungujú tak, ako by mali.

проблемы с потенцией причины

Nasledujúce príčiny by ste si mali prečítať v prípade, že vaša ranná erekcia náhle zmizla, alebo ste sa s ňou už dlhšiu dobu nestretli.

  1. Hypertenzia a dočasné zvýšenie krvného tlaku v dôsledku rôznych faktorov
  2. Cukrovka
  3. Hormonálna nerovnováha
  4. Srdcová vada
  5. Alkoholizmus a fajčenie
  6. Permanentná fyzická či psychická záťaž
  7. Depresie a ťažký stres
  8. Antidepresíva, sedatíva, diuretiká
  9. Sedavý životný štýl a nezdravé stravovacie návyky

Ak nemáte rannú erekciu po dobu jedného mesiaca, môže to znamenať aj sexuálne prenosnú chorobu, problém s prostatu alebo erektilnú dysfunkciu.

проблемы с потенцией в молодом возрасте

Čo robiť ak tým trpíte aj vy? V žiadnom prípade si v lekárni nekupujte produkty, ktoré zvyšujú účinnosť erekcie. Tieto lieky môžu u mužov spôsobiť vážne poškodenie zdravia s dlhodobým účinkom.

Ak sa u vás vyskytne problém s erekciou, mali by ste okamžite navštíviť lekára.

Na plnohodnotný sexuálny život je potrebné zdravšie stravovanie a pravidelný pohyb. To je najlepšia prevencia na problémy s erekciou. Veľmi často sú to práve muži, ktorí sa do stavu impotencie dostanú vlastnou vinou, pretože vyznávali sedavý život a prejedanie.

Venujte sa svojmu zdraviu a uprednostňujte prevenciu pred následkami chorôb!

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like