Zdravie

Najnovšie výskumy elektronických cigariet šokovali vedcov!

Uprednostňujete elektronickú cigaretu pred tými klasickými, kvôli nižšiemu množstvo škodlivých látok? Vedci zistili, že to môže byť pre zdravie rovnako nebezpečné.
Karolina Institute v Štokholme uskutočnil výskum so skupinou 15 osôb, ktoré nikdy nefajčili. Výsledky boli šokujúce. Ukázalo sa, že fajčenie elektronickej cigarety malo na organizmus človeka obrovský vplyv a dôsledky môžu byť smrteľné!

Experiment preukázal, že 30 minút po tom, čo človek dofajčí elektronickú cigaretu, krvný tlak sa nebezpečne zvýši a cievy „stuhnú“. Výsledky sú zatiaľ predbežné, no pre vedcov sú už teraz desivé. Tuhosť krvných ciev bola u fajčiarov e-cigariet obsahujúcich nikotín vyššia, než u fajčiarov s náplňami bez nikotínu. Tieto výsledky potvrdil Dr. Magnus Lundback, zamestnanec Univerzitnej nemocnice v Danderyd, ktorý vykonal podobný experiment.

Tento experiment dokazuje, že najväčším nebezpečenstvom elektronických cigariet je obsah nikotínu a zníženie jeho koncentrácie môže zachrániť zdravie a život fajčiarov.

„Vysoká koncentrácia nikotínu môže mať dlhodobý vplyv na funkčnosť artérií, čo môže viesť k smrteľným komplikáciám.“ Tvrdí Dr. Lundback.

Každý z nás sám rozhoduje o tom, či sa zlozvyku zbaví alebo nie. Marketing v prípade elektronických cigariet dlho propagoval fakt, že táto forma cigariet je zdravšia na rozdiel od tých klasických. Výskumy ale preukázali, že to vôbec nemusí byť pravda.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like