Zaujímavosti, Zdravie, Život

Venujte mu dostatočnú pozornosť: Čo vypovedá tvar vašej zadnej partie o vašom zdraví? TOTO!

V prípade žien ide azda o najproblémovejšiu partiu. Pri chudnutí či cvičení zaberá zadok až ako posledný. Napriek tomu, treba vydržať. Predispozícia je jedna vec, pravidelným pohybom však jeho tvar ovplyvniť môžete. A my hovoríme, že priam musíte. Viete, čo tvar vášho zadku vypovedá o vašom zdraví? Budete prekvapení!

Je to časť tela, ktorej veľa ľudí prikladá veľkú váhu. Nie je to len miesto, na ktorom sedíme či na ktoré sa pozerá. Jeho tvar môže prezradiť aj niektoré dôležité veci a informácie, ako je na tom vaše zdravie. Ako ste na tom vy? Pozrite nižšie!

Hranatý zadok. Pripomína písmeno H

Tuk sa vám ukladá na bokoch. Kvôli tomu váš zadok pripomína štvorec, na pohľad je skôr plochý. Tuky na bokoch značia, že sa stresujete a nemáte najlepšiu životosprávu. Vďaka kardiocvičeniu a zdravému jedlu to môžete odstrániť, ale musíte začať intenzívne.

Srdcovitý zadok. Pripomína písmeno A

Tento tvar je veľmi žiadaný, pripomína srdiečko alebo hrušku. So symbolom osieho pásu to býva symbol ženskosti. Pri tomto tvare sa tuk ukladá v najnižšej časti, ale je potrebné zdravo jesť a hlavne často cvičiť, pretože tento tvar ide naproti strate estrogénu – stráca pružnosť a pevný tvar. Skúste napríklad drepy.

Okrúhly zadok. Pripomína písmeno O

Tuk sa ukladá rovnomerne, a polovičky vyzerajú sexy. Aj tak nezabudnite na cvičenie, zadok bude viac pevný!

Obrátený zadok. Pripomína písmeno V

Bežný u starších žien, môže za to strata pružnosti, tj. estrogénu. Tuk sa viac ukladá do brucha. Vyhnúť sa tvaru V dá, ale iba intenzívnym cvičením a zdravou stravou. Genetiku ale ťažko ovplyvníte.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like