Rady a nápady, Uncategorized

Zisťovali sme čo nemôžete a môžete mať v príručnej batožine v roku 2021! Prísne pravidlá na palube.

Príručná batožina? Príbeh, mimochodom, nie je ani vôbec nový, najnešťastnejšia je však skutočnosť, že pravidlá sa neustále menia. Ak nechcete mať nadváhu alebo niečo podobné, vždy musíte držať prst na pulze a dbať na to, aby sa príručná batožina a batožina nestali dôvodom na smútok.

Snažíme sa sledovať, čo a koľko si môžete vziať so sebou na palubu. Pri tom často pomáha jednoduchá každodenná logika. Ak veľa lietate, potom viete presne, o čom hovoríme. Nikdy však nie je neskoro túto informáciu zopakovať a zároveň zistiť, aké nové pravidlá vstúpili do platnosti tento rok.

PRÍRUČNÁ BATOŽINA A BATOŽINA

Vo väčšine prípadov ide o zníženie hmotnosti príručnej batožiny a počtu vecí, ktoré si môžete vziať so sebou do lietadla. Na niektoré lety už nie je možné vziať si kufor, notebook, batoh a malého psa. Teraz musíte identifikovať všetky veci vo svojej príručnej batožine. Celková hmotnosť sa , mimochodom, tiež znížila. Ak bol priemer pre letecké spoločnosti 7 kg, teraz je to 5.

Je potrebné si uvedomiť niekoľko dôležitých bodov. Vaše veci sú rozdelené do dvoch typov: príručná batožina (to si môžete vziať so sebou do kabíny) a batožina (čo bude cestovať v batožinovom priestore lietadla). Hmotnosť a rozmery priestoru navyše podľa zákona môže určiť iba dopravca. Hodinu pred odletom preto nemusíte škandalizovať, je však lepšie skontrolovať si informácie na webe.

Pred zakúpením letenky by ste sa určite mali ubezpečiť, že preprava bezplatnej batožiny je zahrnutá v cene. Nie je to zakázané zákonom a nech vás to nepríjemne neprekvapí. V takom prípade máte v kabíne povolených iba rovnakých 5 kg príručnej batožiny. Tu je zoznam výnimiek, ktoré si môžete vziať do salónu dodatočne.

Príručná batožina a batožina

 1. Detská výživa (obmedzená časom letu)
 2. Detský kočík, nosič, kolíska, nepresahujúce prípustné rozmery
 3. V balení sú potrebné kvety
 4. Lieky, ktoré sa majú užívať počas letu (je priložené osvedčenie)
 5. Zariadenia pre telesne postihnuté osoby
 6. Oblek zabalený v kufri
 7. Veci a tovar, ktoré boli zakúpené bez cla

Pretože väčšina cestujúcich absolvuje tichú ekonomickú triedu , musíte z toho vypočítať svoju batožinu. Spravidla ide o jeden kufor s hmotnosťou do 23 kg. Za každý kilogram navyše budete musieť zaplatiť v sadzbe leteckej spoločnosti. Na niektorých miestach poškodí vašu peňaženku aj malá rezerva. Samozrejme môžete letieť v business triede a rátať s dvoma kuframi s hmotnosťou do 32 kg.

Vždy používajte zdravý rozum a neberte príliš veľa vecí, ak niekam letíte, povedzme, len si týždeň zahrejte chrbát. Verte mi, že do kufra vám bude ležať tucet večerných šiat a osem párov topánok. Snáď všetky vaše veci sa zmestia do príručnej batožiny. Mal by to byť pohodlný kufor s rozmermi 55 x 40 x 25. Toto sú rozmery poskytované na ľahké umiestnenie na poličku.

Čo robiť a čo nerobiť

Do kabíny lietadla sa nedostane žiadna tekutina s objemom viac ako 100 ml, predmety, ktoré vyzerajú ako zbrane, a predmety, ktoré môžu vzbudzovať podozrenie . Počas kontroly budete vyzvaní, aby ste opustili zapaľovače, aerosóly a pravdepodobne batérie. Nepýtaj sa prečo. Predmety jednoducho so zahrotenými koncami môžu byť nebezpečné. Tu je zoznam toho, čo je najlepšie ihneď nevložiť do batožiny.

  1. Príslušenstvo pre manikúru (štipce, kliešte atď.)
  2. Akékoľvek nože a nožnice (aj plastové)
  3. Zámočnícke náradie (kladivá, pílky atď.)
  4. Lyžovanie
  5. Dáždniky
  6. Kovová pinzeta
  7. Žabky a petardy
  8. Zapaľovače a prskavky
  9. Akékoľvek horľavé a prchavé kvapaliny, ako aj skvapalnený plyn

Ak zamestnanec požaduje, aby nechal pištoľ dieťaťa na pri kontrole, urobte to. Pre vašu vlastnú bezpečnosť. Všeobecne je čudné, že ste svojmu dieťaťu dovolili vziať si túto hračku so sebou na letisko. Opäť používajte zdravý rozum, ktorý vás prevedie . Neodporúčame konflikty so zástupcami leteckej spoločnosti. Ľahko vás nemôžu nechať nastúpiť na palubu, riadia sa bezpečnostnými pravidlami a s najväčšou pravdepodobnosťou vám za lístok nevrátia peniaze.

Tak či onak si nezabudnite pred letom ujasniť všetky dôležité body. To sa dá dosiahnuť v chate, zavolať na zadané číslo, napísať e-mail. Aj keď stránka zvyčajne poskytuje všetky relevantné a pomerne komplexné informácie. Pred rezerváciou letenky si to môžete skontrolovať.

RADA

Úsmev a priateľský tón vždy fungujú dobre . Nie je to chyba zamestnancov, že nepoznáš pravidlá, iba si robia svoju prácu. Preto zostaňte verným a adekvátnym človekom.

 

 

You Might Also Like