Zdravie, Život

8 dôvodov, prečo nikdy viac nejesť tuniaka. Číslo 2 je pre mňa absolútnym šokom …

Všetci vedia, že konzumácia rýb je zdraviu prospešná, ryby z konzervy ale nie sú ani zďaleka tak zdravé, ako by sa mohlo zdať … Prečítajte si, prečo by ste sa mali tuniakovi z konzervy radšej vyhýbať:

1. Vysoký obsah sodíka

Tuniak je obľúbenou pochúťkou športovcov, pretože je bohatý na bielkoviny zodpovedné za rozvoj svalového tkaniva. Avšak, nesmiete zabudnúť na fakt, že jedna konzerva tuniaka obsahuje veľké množstvo sodíka, ktorý zvyšuje krvný tlak – to môže byť nebezpečné!

2. Ťažké kovy

Obsah ťažkých kovov každoročne rastie. Svetová zdravotnícka organizácia uskutočnila výskum, ktorý jasne dokazuje, že aj malé množstvo ortute môže vyvolať obrovské tráviace ťažkosti, znížiť imunitu a tiež poškodzuje obličky. Ortuť zvyšuje riziko srdcového infarktu až o 70%! V tuniakovi je množstvo tohto kovu veľmi veľké.

3. Brutálny lov

Málo ľudí vie, akým spôsobom prebieha lov rýb … Rybári ich chytajú do obrovských sietí a veľa z nich umiera už vo vode, kedy sú umlátené inými rybami. Tie, ktoré prežijú, mlátia kyjakmi. Menšie ryby zaživa vhadzujú do obrovských mrazničiek, v ktorých pomaly umierajú …

4. Obrovské chovy

Dopyt po tuniakovi každý rok rastie, ale rýb je čoraz menej. Preto vznikajú stále nové a nové chovy. Bohužiaľ, zisk má v tomto prípade prednosť pred kvalitou. Ryby sú kŕmené chémiou, aby rýchlo vyrástli a potom ich zabíjajú.

5. Škodlivé chemikálie

Nielenže tuniaky kŕmia nezdravým krmivom, navyše žijú v kontaminovanom prostredí. V skutočnosti predstavuje dávku karcinogénnych látok, akými sú napríklad dioxíny.

6. Problémy s trávením

Podla výzkumov největších svetových organizácií kontroly a zdravotnej prevencie je až 75 % otráv jedlem spôsobené práve konzumaciu rýb! Pri nákupe si dávajte pozor na čerstvosť a kvalitu rýb!

7. Lov tuniaka zabíja aj iné zvieratá

Do obrovských sietí sa nedostanú len tuniaky, ale aj delfíny, žraloky a ďalšie ryby, ktoré umierajú na palube – nikto ich nechce oslobodiť.

8. Znečisťovanie oceánov

Posledný bod súvisí so znečistením vody a prírodného prostredia. Lov rýb je to najhoršie, čo človek robí nielen zvieratám, ale aj celej planéte a tiež aj sebe – potom sme to práve my, ktorí jeme toxické ryby.

Zdieľajte tento článok na Facebooku!

You Might Also Like