Rady a nápady, Zaujímavosti

Nový výskum hovorí, že pohár vína pred spánkom spôsobuje zníženie telesnej hmotnosti

Veľa ľudí je toho názoru, že počas chudnutia nemôže vypiť ani kvapku alkoholu. Ale nie je to tak.

„Ale nemôžete piť, schudnete a zostanete zdraví.“

Určite môžeš! Víno je nielen plné antioxidantov (ktoré sú zdravé!), Ale môže tiež skutočne pomôcť vašim cieľom schudnúť. Veda to hovorí!

Resveratrol vo víne môže pomôcť pri chudnutí

Podľa výskumu vedcov je vo víne chemická látka nazývaná resveratrol, ktorá môže zabrániť tomu, aby tukové bunky vášho tela získali viac tuku. Ukázalo sa, že resveratrol môže zmeniť biely tuk na „béžový tuk“, ktorý je oveľa jednoduchšie spáliť a menej sa pravdepodobne hromadí vo vašom tele.

Resveratrol môže tiež znížiť riziko srdcových ochorení, cukrovky a rakoviny a pomalého starnutia.

Iná štúdia výskumníkov na Dánskej univerzite podporuje tieto zistenia po zistení, že ľudia, ktorí pijú víno denne, majú tendenciu mať štíhlejší pás než tí, ktorí ho nepijú.

Štúdia tiež zistila, že víno môže potlačiť vašu chuť do jedla a pomôcť vám vyhnúť sa snackingu a nadmernému stravovaniu.

UTak koľko vína môžete piť?

Štúdia zistila, že dve poháre vína denne môžu pomôcť znížiť riziko obezity o 70 percent7.

Kedy piť víno?

Najlepšie je piť víno vo večerných hodinách, pretože to môže znížiť neskoro nočné craving a potrebu pretrvávať pocit plnosti.

Čo ak nemáte rád víno alebo nepijete alkohol?

Z hroznovej šťavy a hrozna môžete získať podobné výhody. Čučoriedky, maliny a jablká majú tiež túto magickú tukovú zložku, resveratrol, ktorý pomáha vášmu pásu zostať štíhly.

ZDROJ:fitlife.tv

You Might Also Like