Rady a nápady

Chcete vyzerať sviežo a mlado? Ponúkame Vám rady ako si vybrať ten pravý odtieň oblečenia, ktorý Vám poskytne druhú mladosť!

Kompetentne vybrané oblečenie zdobí, zdôrazňuje individualitu. Ak ale nesprávne vypočítate štýl, veľkosť alebo odtieň, obrázok sa dá beznádejne pokaziť. V tomto článku Vám ukážeme, ako zvoliť osviežujúcu farbu oblečenia, aby vyzerala mladšie.

OSVIEŽUJÚCA FARBA

Často sa stáva, že rovnaké šaty vyzerajú na dvoch ženách úplne inak. Jeden je lacný a nevkusný a druhý elegantný a bohatý. Prečo? Ide o to, že náš vzhľad hrá obrovskú úlohu pri výbere farby oblečenia .

Napríklad modrooká blond paradajkovo červená farba bude nemilosrdne žltá. Oči budú matné, tvár stratí kontrast a vrásky budú zreteľnejšie. Zatiaľ čo pre hnedookú brunetu bude taký odtieň ideálny: na tvári sa objaví rumenec, farba vlasov sa objaví hlbšie, oči budú výraznejšie. Preto je dôležité zvoliť pre svoje rysy správnu farbu .

Neponáhľajte sa však vzdať červenej . Ak hovoríme o klasickej farbe (True Red podľa systému Pantone), potom vyhovuje takmer každému, pretože je centrálna, univerzálna. Všetky ostatné farby vychádzajú buď zo žltej alebo modrej, s ktorými si musíte dávať pozor.

V červenej farbe, ktorá je bližšie k karmínovej farbe, je chlad . Toto je možnosť pre majiteľov bledého porcelánu, tmavohnedých, čiernych vlasov a tmavohnedých, modrých, sivých alebo modrých očí. V tomto type vzhľadu existuje určitá chladnosť.

Ak červená prechádza do melónu alebo paradajky, je to vhodnejšie pre ženy so slamenými, svetlohnedými, zlatými vlasmi, zelenými, sivými alebo žltkastými očami. Jednoducho povedané, tí, ktorí majú vo svojom vzhľade teplé tóny .

V mladosti vyzerá tvár výraznejšie, pretože medzi pokožkou, očami a vlasmi tváre je jasný kontrast. Táto výraznosť, bohužiaľ, s vekom slabne . Ale pomocou dobre zvolenej farby oblečenia môžete urobiť nedostatky a vrásky menej nápadnými, vrátiť stratený kontrast.

Nie čierny

Na rozdiel od zaužívaného stereotypu čierna nie každému vyhovuje . Navyše to nevyhovuje takmer nikomu. Podľa farbistov sa to nedá nazvať ani plnofarebnou. Absorbuje akékoľvek svetlo, kradne sviežosť a zdravie z našej tváre. Inými slovami, v čiernej farbe nebudete vyzerať mladšie.

Nájdite si svoj odtieň

Koloristi majú pravidlo: neexistujú zlé farby, sú nevhodné odtiene . Vezmime si napríklad zelenú. Má toľko rôznych tónov, ktoré vyzerajú úplne inak: smaragdová, limetková, bylinná, mäta a tak ďalej. Podobne má modrá farba veľa prejavov: zafír, kobalt, blankyt, oceľ. Červená sa štiepi na rubínový, šarlátový, bordový a stovky ďalších odtieňov.

Hlavná vec je nájsť si svoje meno . Vzorec úspešného výberu je jednoduchý: ak má váš vzhľad viac teplých tónov (hnedé oči, zlaté vlasy atď.), vyberte odtiene, ktoré je možné získať pridaním trochu žltej farby k hlavnej farbe. Ak prevažujú studené tóny, napríklad modré oči a oceľová farba vlasov, uprednostnite odtiene prekladané modrou farbou.

Nezabudnite tiež na neutrálne farby, ktoré sa dobre hodia k iným odtieňom. Je biela, šedá, béžová a hnedá. Venujte pozornosť tomu, ako tieto farby zvýrazňujú vlastnosti, ktoré vám príroda udelila. Pokúste sa určiť farbu, pomocou ktorej bude vaša tvár výraznejšia.

Biela je spravidla v dokonalom súlade so studenými tónmi exteriéru. Obraz dievčat s karamelovými vlasmi a hnedými očami je dokonale zdobený béžovou farbou. Majitelia svetlohnedých vlasov vyzerajú úžasne v sivých outfitoch a tmavooké brunetky v hnedej farbe.

Nájsť „svoju“ osviežujúcu farbu nie je také ťažké. Stačí vziať na vedomie rady farbistov a vyskúšať rôzne možnosti, kým nenájdete tú najlepšiu. Listujte vo svojich fotografiách v rôznych outfitoch a venujte pozornosť tomu, v akej farbe vyzerá vaša tvár najčerstvejšia a oddýchnutá. Ak sa neviete rozhodnúť, požiadajte o radu dôveryhodného priateľa.

A čím sa riadite pri výbere farby oblečenia ? Povedzte nám to v komentároch!

Náhľad fotografie a článku Getty Images.

You Might Also Like