Rady a nápady

Trápia Vás suché a zvráskavené ruky? Ponúkame Vám jednoduché domáce recepty, ktoré predĺžia ich mladosť a krásu.

Ruky ženy sú vždy pod škodlivými účinkami vonkajších faktorov. V prvom rade je to každodenný život, ktorý sa podpisuje na stave rúk. Ale dlho bol človek súdený ručne. Stav pokožky rúk, manikúra – to všetko sú buď príznaky tvrdej práce, alebo naznačujú dobrý život. Moderné ženy sa snažia všetko skombinovať, takže starostlivosť o pokožku rúk je na druhom mieste po starostlivosti o tvár.

STAROSTLIVOSŤ O POKOŽKU RÚK

Aby ste nemuseli ošetrovať suchú pokožku, najjednoduchším spôsobom je pravidelne nanášať hydratačný krém. Aspoň ráno a večer. A ideálne – po každom kontakte s vodou a chemikáliami pre domácnosť. Niektorým ženám sa používanie rukavíc javí ako nepríjemné, dôrazne však odporúčame chrániť tenkú jemnú pokožku pred agresívnymi účinkami pracích prostriedkov . Aj riad by sa mal umývať v gumených rukaviciach. A v zime sú prvými pomocníkmi pri ochrane rúk pred studenou a popraskanou pokožkou teplé rukavice a mastný krém.

Ruky potrebujú olupovacie, zvlhčovacie a upokojujúce kúpele a masáže. Redakcia sa podelí o domáce recepty na výživu, zvlhčenie a obnovu jemnej pokožky rúk . Jednoduché domáce recepty predĺžia ich mladosť a krásu.

Ručné vydrhnutie

Cukor

Zmiešajte 1 lyžičku cukru s 1 lyžičku výživného krému alebo olivovým olejom, pridajte 2 kvapky citrónového éterického oleja. Zmesou si masírujte ruky 3 minúty, potom všetko opláchnite teplou vodou.

Káva

Zmiešajte 1 lyžičku kávy s 1 lyžičkou olivového oleja. Touto zmesou si masírujte ruky 3 – 5 minút. Potom si ruky dôkladne opláchnite teplou vodou.

Med

Zmiešajte 1 polievkovú lyžičku medu s 1 lyžičkou ovsenej múky, pridáme 1 žĺtok. Vydrhnite si ruky 3 minúty. Môžete nosiť bavlnené rukavice a nechať zmes cez noc na intenzívnu výživu. Ráno všetko opláchnite teplou vodou.

Kúpele

Zemiakový vývar

Olúpte očistené zemiaky, zalejte 1 litrom vody a ochlaďte na izbovú teplotu. Do vývaru pridajte 1 čajovú lyžičku olivového oleja, 3 – 5 kvapiek éterického oleja a 5 lyžíc mlieka. Ruky ponorte na 10 minút do misky s vývarom.

Sóda

Pridajte 1 lyžičku sódy do nádoby s 0,5 litrom horúcej vody a 2 lyžice ovsených vločiek. Zmes nechajte 5 minút odležať, potom držte ruky 15 minút v teplom kúpeli.

Odvar z harmančeka

Pridajte kvety harmančeka  do 1 litra vody. Potom varte vývar po dobu pol hodiny. Spracujte vývar a pridajte k nemu 50 ml glycerínu. Ruky vložte do vane na 10 minút.

Po všetkých procedúrach stojí za to použiť hydratačný krém na ruky, aby sa účinok upevnil. Ako vidíte, nie je potrebné okamžite utekať do kozmetického salónu a míňať veľa peňazí za starostlivosť o ruky. Starajte sa o svoje ruky, pamätajte, že tiež potrebujú starostlivosť a výživné látky. Ako sa staráte o pokožku rúk?

You Might Also Like