Rady a nápady

Ako vložiť práčku do malej kúpeľne? Nepotrebujete k tomu ani bytového architekta!

Mnohí z nás bývajú v bytoch, kde kúpeľne nedosahujú príliš veľké rozmery. V prípade, že sa rozhodneme zväčšiť si našu obytnú plochu, je to logické a nevyhnutné riešenie.

Avšak, na jednej strane je malá kúpeľňa veľkou nevýhodou, pretože sa v nej nedokážu robiť obrovské zmeny. Na druhej strane, vďaka vhodnému usporiadaniu sa aj malá kúpeľňa môže stať funkčným a pohodlným miestom, kde viete relaxovať a v rannom zhone nájsť všetko, čo potrebujete.

Jednou z významných ťažkostí, s ktorými sa môžete stretnúť pri plánovaní a opravách malej kúpeľne, je otázka, kam umiestniť práčku. Je potrebné, aby v nej bola vaňa (alebo sprcha), toaleta, umývadlo a všetko do seba zapadalo ako puzzle.

Čo ale taký kôš na pranie, skrinky a poličky na malé veci … Napriek tomu sa tento dá problém vyriešiť!

  1. Najpopulárnejšou technikou pre dizajn kúpeľne je umiestnenie práčky v blízkosti umývadla. Pre harmóniu je lepšie kombinovať ich s jednou doskou. S cieľom vizuálne rozšíriť priestor, zrkadlo by malo byť umiestnené visieť nad práčkou a umývadlom.

  1. Tu je ďalší zaujímavý nápad ako ušetriť priestor. Dôležité však je, aby bolo umývadlo dostatočne vysoko.

  1. Nádhera! Radosť navštevovať takúto kúpeľňu.

  1. Ak máte v kúpeľni výklenok, využite ho na 100%. Vložte do neho práčku a zvyšný priestor vyplňte podľa vlastného uváženia.

  1. Čo poviete na tento dizajn? Kúpeľňa síce nie je rozmerovo z tých najmenších, ale za pokus to stojí.

  1. Šikovný spôsob, ako mať všetko poruke!

  1. Namiesto vane si do kúpeľne umiestnite sprchovací kút, vedľa ktorého sa zmestí aj samotná práčka. Ak ju umiestnite niekde inde, môžete tam nainštalovať skrinky, poličky, prací kôš či iné potrebné drobnosti.

  1. Taktiež si môžete vytvoriť malú skrinku na práčku a namiesto dverí použijete záves na háčikoch.

  1. A ešte jeden zaujímavý nápad. Venujte pozornosť detailom!

Tieto jednoduché spôsoby vám pomôžu urobiť vašu malú kúpeľňu praktickou. Pri organizovaní priestoru sa uistite, že všetky detaily interiéru budú do seba harmonicky zapadať.

Zdieľajte tento článok aj s vašimi priateľmi, pretože nikdy neviete, kedy to budú potrebovať.

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like