Zdravie

Mysleli ste si, že je močenie do vane zlé? Tak to ste na omyle. Vedci teraz prišli so šokujúcou pravdou

Téma, o ktorej sa väčšina ľudí hanbí hovoriť. Močenie v priebehu sprchovania. Je to trošku tabu, avšak ruku na srdce, kto z nás to nerobí, že? Hlavne je toto nutkanie normálne a vážne na tom nie je nič zlé.

Teraz odborníci dokonca prišli na veľmi, ale veľmi zaujímavú vec. Močenie v sprche je prospešné pre celý svet. Pomáhate totiž k lepšiemu životnému prostrediu.

Ako je to ale možné?

Je to jednoduché. V modernom svete je na dennom poriadku, že každý kto má splachovací záchod, spotrebuje na jedno spláchnutie 6 litrov vody. V priebehu 24 hodín tak urobí až 10x. Priemerne tak jeden človek spotrebuje cca 42 litrov vody. Za rok to máme rovných 15 tisíc litrov. Čo je naozaj veľké plytvanie.

V prípade, že by sa každý človek vyčúral aspoň raz denne pri sprchovaní, ušetrilo by sa celkovo neuveriteľných 140 miliárd litrov ročne. Tento fakt samozrejme dostal do pozoru ekológov, ktorí pomaly začínajú biť na poplach. Ide totiž o zachovanie životného prostredia.

Takže močte pri sprchovaní a nehanbite sa za to, veď je to pre dobro našej planéty.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like