Zdravie

Starý indiánsky trik: zastavte krvácanie do 10 sekúnd!

Americkí domorodci používali Kajenské korenie (frutescens alebo Capsicum annuun alebo papriku) 9000 rokov ako potravinu a medicínu. Obsahuje tiež vitamíny A a C, ako aj karotenoidy a antioxidanty. Chilli, ktoré pochádzajú z Ameriky, patria do ľuľkovitých rastlín, ako sú zemiaky,paradajky a rastliny baklažánu.

 

Kajenské korenie je niečo, čo by mal každý človek poznať ako liek. Výskum ukázal, že má liečivé vlastnosti a zdravotné zlepšenie, nehovoriac o schopnosti zabrániť krvácaniu, infarktu alebo chladu. Dnes sa dozviete o použití Kajenského korenia na vonkajšie použitie pri kritickej situácií, ktorá si vyžaduje pohotovú reakciu.

Používanie Kajenského korenia pre vonkajšie rany

Použite feferónky v prášku priamo na krvacajúcu ranu alebo tržnú poraneninu.  Ak to urobíte, po 10-15 sekundách by sa krvácanie malo zastaviť. Ak je rana väčšia, rozpustite lyžičku paprikový prášok v pohári teplej vody a vypite ho najrýchlejšie ako je to možné. Na menšie rezy môžete použiť Kajenskú tinktúru.

Kajenské korenie je silne stympický. ( obsahuje anti-hemoragickú látku, ktorá ma schopnosť zastaviť krvácanie pri aplikacií na ranu) Zastaví prietok krvi alebo krvné cievy,koaguláciou krvi. Dezinfikuje ranu, nemusíte sa báť akejkoľvek infekcií. Podľa šťúdií Dr. Schulzovej by mala paprika prísť ako prvá do styku prvej pomoci. V červenom korení máme vitamíny, ktoré slúžia k zničeniu baktérií a posilnia imunitný systém.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

via: justnaturallife.com

 

You Might Also Like