Rady a nápady

5 vecí, ktorých by ste sa mali okamžite zbaviť ešte pred Novým rokom!

Každý z nás si na Silvestra často dáva sľub, že Nový rok začnú produktívnejšie ako ten predchádzajúci alebo inak povedané nový život od nuly. Navrhujeme teda začať prípravu na tento obľúbený deň v roku už dnes.

Najlepšou vecou, ktorú teraz môžete urobiť, je zbaviť sa tých vecí, ktorých ste sa nedotkli celý rok. Samozrejme, maličkosti z detstva si môžete ponechať, ale nie v obrovských škatuliach, ktoré len zaberajú miesto a vytvárajú neporiadok…

Vyskúšajte to takto!

  1. Polámané veci

Ak ešte stále niekde skladujete rozbité riady, spotrebiče či peňaženky staré 10 rokov a viac, mali by ste sa toho zbaviť čo najskôr. Takéto zbytočnosti nielen že zaberajú váš drahocenný priestor, ale sú aj silným magnetom pre zlú energiu. Vyhoďte to, čo už nepotrebujete a začnite premýšľať o niečom lepšom do nového roku.

  1. Zbierky časopisov

Kto z nás, keď ešte nebol internet, neodoberal rôzne magazíny a časopisy? Mnohé z nich sa ešte povaľujú na toalete  a kade-tade po byte, no úprimne, ako často si ich ešte niekedy pozeráte? Okrem toho, že sú zbytočné, taktiež predstavujú pôsobisko hromadiaceho sa prachu a mnohých iných vecí. Ak sa teda chcete pozerať na zaujímavé obrázky, bude lepšie, ak si to vyhľadáte na internete.

  1. Staré uteráky a plachty

Teraz bude mnoho žien kričať jedným hlasom: „Prečo vyhadzovať roztrhanú plachtu, keď sa z nej dá vyrobiť veľa handier!“ To by sme už mohli rovno chodiť v zašívaných punčocháčoch ako v 90. Rokoch.

Preto, ak vám je starej posteľnej bielizni ľúto, vezmite a dajte ju svojej svokre alebo babičke, ktoré z nich niečo užitočné vyrobia.

  1. Veci, ktoré vás rozčuľujú

Doma máme niekedy aj to, čo nás privádza do zúrivosti, no nikto to nevezme a nevyhodí: veď túto pokladničku mi podarovala babička a tento starý servis máme ešte od svadby. Po niekoľkých rokov podobných vecí pribúda a človek nevie čo robiť. Ak máte pocit, že vám už neprinášajú radosť, pokúste sa ich predať na internete a uvidíte, že niekto iný si v tom nájde to, čo práve potrebuje.

  1. Veci z určitých životných etáp

Mnohí z nás si ešte stále uchovávajú staré učebnice, zošity, či iné veci z čias školy. Je už len na vás, ktoré veci by sa vám v súčasnej dobi mohli ešte zísť a ktorých by ste sa mali už nadobro zbaviť.

 

 

Osloboďte seba a váš priestor od nepotrebných vecí už dnes!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like