Rady a nápady

Nahromadili sa Vám staré nylonové pančuchy? Neponáhľajte sa ich vyhodiť! Ukážeme Vám užitočné životné triky.

Nylonové pančucháče sa nachádzajú vo väčšine dámskych šatníkov. Ich vek je však krátky. A bez ohľadu na to, ako veľmi sa snažíte, na pančuchách sa čoskoro objaví obláčik alebo diera.

Nylon vynašiel zamestnanec americkej spoločnosti DuPont v roku 1935. A o päť rokov neskôr sa začali predávať pančuchy vyrobené zo syntetického zázračného vlákna, ktoré si navždy získali srdcia žien.

Prvý balík čítal „pevnejší ako oceľ, tenšie než pavučina . “ Takže stojí za to vyhodiť materiál s tak úžasnými vlastnosťami? Navyše sa po prvé rozkladá od 30 do 100 rokov a po druhé si nájde veľa využití v každodennom živote.

NYLONOVÉ PANČUCHÁČE

Prečo dávať pančucháče do práčky

Guľku nite vložte do silonovej pančuchy alebo starých pančuchových nohavíc. Okraje pančuchy dotiahnite niťami tak, aby bola guľka vo vnútri upevnená veľmi tesne. Načo to je?

Ukazuje sa to domáci analóg guličiek na umývanie . Pri otáčaní bubna práčky narazí na povrch oblečenia, vyrazí z neho nečistoty a zabráni lepeniu bielizne, keď je bubon úplne naplnený.

Okrem toho môžete do pančuchy nakvapkať niekoľko kvapiek vášho obľúbeného éterického oleja a až potom ho zabaliť do pančuchy . Takto dodáte praným voňavkovú vôňu bez použitia aviváže.

Babičkin spôsob skladovania cibule

Dobré vetranie je možné dosiahnuť v drevených debnách, prútených košoch, látkových vreciach, ale je ťažké chrániť žiarovky pred kontaktom so susednými žiarovkami, z ktorých jedna môže byť zhnitá a poškodiť celú úrodu.

Naše babičky používali jednoduchý a efektívny spôsob skladovania cibule – v pančuchách starých žien. Satiristi sa svojho času tomuto zvyku dosť smiali, ale napriek tomu funguje a chráni cibuľu pred rozpadom.

Najmä ak medzi cibuľami robíte uzlíky. Nasadíte si cibuľu – uviažete uzol, potom dáte ďalšiu. Výsledná cibuľová „noha“ by mala byť zavesená na chladnom a suchom mieste.

Ako chrániť topánky pred vlhkosťou

Budete potrebovať fľašu ricínového oleja, ktorú mnohí pravdepodobne majú v lekárničke, a staré nylonové pančucháče, ktoré jednoducho vyhodíme ako nepotrebné.

Naneste na topánky pár kvapiek oleja a pretrite ich starými pančuchami. Dobre absorbujú olej a jemne leštia topánky aj z najjemnejšej kože. Vydrží im dlho a vždy ich môžete umyť. Ukázalo sa, že je to vynikajúca náhrada rozpočtu za špongie do obchodov.

Aké krásne je maľovanie vajíčok na Veľkú noc

Farbenie vajíčok na Veľkú noc je úžasná tradícia, ktorá vám umožní zbaviť sa všetkých starostí a venovať svoj čas kreativite. A potom prídu vhod aj staré pančuchové nohavice. Surové vajcia zalejeme studenou vodou a po jednom rozvaľkáme mokré vajcia v nadrobno nakrájaných šupkách.

Ďalej každé vajíčko omotajte gázovými alebo nylonovými pančuchami. Pripravené vajcia vložte do hrnca s potravinárskou farbou tak, aby sa schovali pod vodu. Varte do mäkka, opláchnite v studenej vode, odstráňte olúpané pančuchy a znova opláchnite.

Ako naplniť svoj domov žiarivými vôňami

Vaky so sušenými voňavými bylinkami vytvoria v dome príjemnú arómu, eliminujú nepríjemný zápach v aute a vystrašia mory. Ako výplň sú vhodné sušené kvety a bylinky, citrusová kôra, kávové zrná.

Ale na výrobu samotných tašiek, alebo, ako sa tiež nazývajú, vrecúšok, budete tiež potrebovať tie staré pančucháče. Vrecúška je možné zavesiť na steny, schovať medzi bielizeň alebo na police v skrini.

Ako opraviť výhonky hrozna

Podľa skúsených záhradkárov sú podväzky z hrozna z dámskych pančúch priaznivo porovnateľné so všetkými ostatnými. Nešmýkajú sa na drôte, jemne vyťahujú jemné mladé výhonky a znižujú riziko poškodenia.

Navyše krúžky zo starých pančuchových nohavíc, ktoré aj tak mali skončiť v koši, sú bezcenné a ich prerezanie nie je ťažké.

Ak sa vám nahromadili staré nylonové pančuchy, neponáhľajte sa ich vyhodiť. A určite sa o tieto užitočné životné triky podeľte so svojimi priateľmi!

V článku sú použité fotografie z Getty Images.

 

You Might Also Like