Rady a nápady

Vyvarujte sa týmto chýbam.Nehádžte tieto veci do záchodu, vyhnete sa tak veľkým nepríjemnostiam!

Plumber repairing toilet with hand plunger

V každej domácnosti sa nájdu veci, s ktorými nevieme čo máme robiť a ako sa ich pozbavovať. Preto je ťažké niekedy sa rozhodnúť, ktorý odpad patrí nevyhnutne do smetiaka alebo inam. Potom je tu ešte skupina ľudí, ktorá ich splachuje do toalety. Určite to nie je to najsprávnejšie riešenie ale veľa ľudí nad tým ani nerozmýšľa a spraví to automaticky. Ukážeme vám odpadky, ktoré často končia v toalete ale ich miesto je v smetnom koši, pretože sú nebezpečné a putujú ďalej do odpadovej vody.

Tyčinky „do“ uší
Aj takáto „malá“ vec môže urobiť veľké škody. Vatičky , ktoré sú namotané na koncoch plastových tyčiek, spôsobujú po spláchnuti problémy. Vlákna odpadávaju a nahromadzujú daľšie odpadky,ktoré upchávajú potrubie. Takýto problém môžu spôsobovať aj chlpy alebo vlasy. Radšej takýto odpad zahadzujte do smetného koša,vyhnete sa problémom.

Mastné veci
Veci obsyhujúce tuk alebo olej a tuk samotný sa v teplej vode rozpúšťajú ale pri kontakte studenej vody stuhnú, takže už viete prečo ich nehádzať do toaelty? Tým, že stuhnú vytvoria hmotu, ktorá bude „fungovať“ ako zátka a hneď je problém na svete.

Všetko zvlhčené
Zvlhčené obrúsky a ani zvlhčený papier neodhadzujte do toalety. Súrôzne druhy, stačí si vybrať taký, ktorý nebude upchávať potrubie gélom, ktorý obsahuju. To spôsobuje nabobtnanie. Stačí si poriadne prečítať etiketu.

Mačací „ záchodik“
Tak tieto „záchodiky“ k, v ktorých je použitý piesok s obsahom látky, ktorá sa označuje ako „vysúšadlo“ , funguje na princípe ako piliny,to znamena, že absorbujú vlhkosť a tým, sa zmení ich veľkosť a aj váha. To je príčina prečo sa v žiadnom prípade nemôžu dostať do kanalizácie. Spôsobujú upchatie potrubia a kanalizácie.

 

Káva
Taktiež ďaľší upchávač potrubia. Kedže káva sa veľmi ľahko nakopí na seba, tým spôsobí zbytočné problémy v kanalizácii.

 

 

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj:  bigstock.com

 

 

You Might Also Like