Rady a nápady

V lese som našla popadané vetvičky a zobrala ich domov. Za pár minút som mala SUPER darček na mamine narodeniny

Hľadáte originálny darček alebo spôsob, ako si skrášliť vlastný príbytok? Ponúkame vám jednoduchý a finančne nenáročný nápad, ktorý dokáže zvládnuť každý. Všetko, čo na to budete potrebovať máte doslova pod nohami!

Potrebujete

  • 10-20 vetvičiek rovnakej hrúbky
  • Lepiaca tavná pištoľ
  • Hlboká miska alebo tanier
  • Pinzeta
  • Záhradnícke nožnice

Postup

  1. Nazbierajte si vetvičky z mladých stromov, ktoré sú rovné a bez hrbolčekov (ihličnany nie sú vhodné). Pomocou záhradníckych nožníc alebo sekerky ich nastavte na rovnakú dĺžku 10-15 cm. Potom im dajte niekoľko dní na vysušenie.

  1. Vyberte si formu na budúci produkt – hlboká miska, tanier, podnos…Na dno umiestnite najhrubšie vetvičky. Postupne ich pridávajte tak, aby medzi nimi neboli veľké otvory.

  1. Kvapnite si lepidlo na vetvičku a pripevnite k nej susednú. Lepidla sa v žiadnom prípade nedotýkajte, je to nebezpečné. „Nitky“, ktoré sa pri lepení objavili, ľahko odstránite pomocou pinzety. Takto pokračujte od stredu až po okraje nádoby. Pre pevnejší tvar vám budú úplne stačiť dve vrstvy vetvičiek.

  1. Opatrne si otočte misku s dnom nahor, poklepte po nej a vychutnajte si výsledok! Originálna váza na ovocie je pripravená na použitie…

Pozrite si aj ďalšie nápady, ako si vyrobiť pomocou vetvičiek unikátne dekorácie…

 

Vence sa hodia do každého ročného obdobia a to, ako si ho ozdobíte je už len na vašej fantázii.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like