Rady a nápady

Výskumy preukázali, že tento trik proti bolesti hlavy je účinnejší ako lieky a prinesie Vám úľavu v priebehu 5 minút!

Nie vždy máme po ruke lieky proti bolesti, keď nás prekvapí migréna. Pokiaľ je ale máme, nechceme ich užívať príliš často. Našťastie výskumy potvrdili, že táto prírodná cesta je oveľa účinnejšie! Zbavte sa bolesti hlavy len za 5 minút bez častého užívania liekov! Akupresúra, čínska metóda liečby, bola ľuďom dobre známa už pred 7000 rokmi! Zahŕňa hladenie, klepanie alebo dotýkanie sa bodov na tele. Účinok akupresúry bol preukázaný na Taiwane už v roku 2003. 28 osôb rozdelili do dvoch skupín. Jedna skupina užívala svalové relaxanty, zatiaľ čo druhá užívala akupresúru. Výsledky preukázali, že skupina používajúci akupresúru dosiahla oveľa lepšie výsledky (32,9 +/- 26,0) ako skupina, ktorá užívala lieky (55,7 +/- 28,7) Účinok akupresúry bol potvrdený aj po kontrolnej štúdii uskutočnenej 6 mesiacov po prvom experimente. Postup je veľmi jednoduchý. Posaďte sa a uvoľnite sa. Jemne masírujte zadanej body (celkom 6) po dobu 30 až 60 sekúnd.

1.YINTANG

Známy aj ako tzv. Tretie oko sa nachádza medzi obočím u koreňa nosa. Masáž tohto bodu zmierňuje migrénu a tiež prinesie úľavu unaveným očiam.

2. ZAN ZHU

Ide o dva body na začiatku obočie. Masáž týchto bodov pomôže pri nádche.

3. YINGXIANG

Tieto body sa nachádzajú pod lícnymi kosťami po oboch stranách nosa. Masírovanie týchto bodov pomáha pri strese, nervozite a bolesti zubov.

4. TIAN ZHU

Ďalšie body sú Tian Zhu. Nachádzajú sa na šiji, u začiatku hlavy – po oboch stranách chrbta. Masáž zmierňuje problémy s unavenými očami, migrénu a nádchu.

5. Shuai GU

Nad ušami môžete nájsť body Shuai Gu. Masáž týchto bodov zmierňuje migrénu vyvolanú únavou a nedostatkom spánku.

6. HE GU

Posledným bodom je He Gu, ktorý nie je na tvári alebo hlave, ale nachádza sa na našej ruky medzi ukazovákom a palcom. Masáž tohto bodu potlačí akúkoľvek bolesť, najmä neustupujúci a silnú migrénu alebo uvoľní stuhnutú šiju.

Mnoho ľudí bojuje s bolesťou hlavy každý deň. Zdieľajte tento geniálny trik s rodinou a priateľmi na Facebooku! Mal by ho poznať každý!

You Might Also Like