Zdravie, Život

FARBA OČÍ: Prezradí povahu i zdravotný stav. Vyskúšajte to!

Z očí sa odpradávna veští a čítajú sa z nich diagnózy. „Zasvätené zdroje“ informujú aj o tom, že konkrétne farba sa viaže ku konkrétnemu charakteru človeka.

Ako ste na tom vy?

ČIERNA FARBA

Ak tvrdíte, že máte čierne oči, klamete. Čierne oči neexistujú. A to, čo nimi nazývame, sú len veľmi, veľmi tmavo hnedé oči. Ich nositelia bývajú spájaní s tajomstvom a intuíciou. Sú mlčanliví, trochu nedôverčiví, ľahko prepadnú spaľujúcej láske. Typická je pre nich vášeň a optimizmus.

ŠEDÁ FARBA

Ako sa hovorí, život nie je len čierny a biely, ale má aj rôzne odtiene šedej. Ľudia so šedými očami sa narodili ako vodcovia. Sú dominantní a silní. Čo sa však týka agresie, sú paradoxne najmenej agresívnymi ľuďmi zo všetkých. To, čo ich ženie na čelo davu, je ich odhodlanie, zapálenie a vášeň, nie ostré lakte. Pýšia sa kreativitou, analytickým myslením, racionalitou. Trápia ich dermatologické problémy a reumatizmus.

HNEDÁ FARBA

Najbežnejšia farba očí na svete je klasická hnedá. Ľudia s hnedými očami sú atraktívni a sebavedomí. Farba je spojená so zemou, jednoduchosťou, tvorivosťou a pozitivizmom. Tiež ale s nezávislosťou a túžbou po iných veciach než materiálnych. Často ich trápia tráviace ťažkosti, svoje si užívajú so žlčníkom, žalúdočnými vredmi, ale mávajú aj problémy s nervovým systémom.

HNEDOZELENÁ FARBA

Elegancia je prvé slovo spojené s nositeľmi hnedozelených očí. Sú veľmi spontánni, bažia po dobrodružstve, ľahko sa prispôsobia každej situácii. Netrpia nedostatkom odvahy, milujú skúšať nové veci. Neznášajú monotónnosť, potom upadajú do nudy a sú dosť protivní. Pozor na ich temperament!

MODRÁ FARBA

Ľudia vraj po modrých očiach túžia najviac. Vyžarujú pokoj, láskavosť, ale aj energiu. Bývajú úprimní a šťastie druhých ich neprivádza k závisti. Patria k extrovertom, výnimočným pozorovateľom života a túžia po dlhotrvajúcich vzťahoch bez zbytočných rečí a výhovoriek. Čo sa zdravia týka, mávajú sklon k ochoreniam dýchacích ciest, srdca či obličiek.

ZELENÁ FARBA

Závan čerstvého vzduchu, omladenie, nápaditosť. To všetko sa vzťahuje k zelenookým. Majú veľký priestor pre tajomstvo aj schopnosť prilákať vás, aby ste sa v ich očiach utopili. Sú inteligentní, veľmi zvedaví, ale mimoriadne žiarliví.

VEDELI STE, ŽE …

* Oko je guľa s priemerom asi 25 mm, vážiaca cca 8 gramov, lemovaná okolo 160 riasami.

* Priemerne každých 5 sekúnd sa očné viečko zatvára.

* Pomyselný most medzi okom a mozgom predstavuje zrakový nerv tvorený 800 000 vláknami.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like