Rady a nápady

Ako krásne zavesiť tyl: inšpiratívne nápady pre každého. Už dnes zaujmite výzdobou vášho okna.

Pred mnohými rokmi na juhu Francúzska v malom provinčnom meste Tulle majstri šitia vymysleli jedinečnú látku, ktorá bola pomenovaná po tomto meste. Modernú obývaciu izbu alebo spálňu si jednoducho nevieme predstaviť bez elegantných závesov, z materiálu ako je vzdušný tyl.

Jeho uplatnenie pri dekorácii okien môže opticky zväčšiť priestor. S jeho pomocou môžete priestor rozdeliť na funkčné zóny a ušetrite tak pri kúpe stavebných materiálov.

Tyl v interiéri

Prvým krokom je, aký druh tylu by ste potrebovali. Existuje množstvo druhov tkanív, ale môžeme vymenovať základné: organza, voile, sieťka, mušelín. Prírodný tyl vám bude slúžiť po mnoho rokov, ale tkanina pod vplyvom slnečného žiarenia zmení farbu.

Preto je lepšie kúpiť si tyl z polyesterovej tkaniny. Polyesterové vlákno umožňuje urobiť závesy odolnejšie pri vyblednutí a pri praní nestráca svoj pôvodný tvar.

Veľmi dôležitou charakteristikou takého tylu je jeho schopnosť prepúšťať vzduch. Napríklad sieťka nebráni voľnému prechodu vzduchu, ale je skladom prachových častíc. V dôsledku toho je časté pranie. Organza naopak, má veľmi zlú priepustnosť vzduchu, ale prakticky sa na nej neukladá prach.

Ako krásne zavesiť tyl

Nemyslíte si, že na malé okno budete musieť zavesiť len krátku záclonu z tylu. Naopak, ak okno zdobíte veľkými závesmi po oboch stranách, tak zahrá novotou.

V prípade, že vaše steny sú v katastrofálnom stave, tak nemusíte robiť opravu. Použite tyl rôznych farieb a textúr – je to veľmi originálne.

Taktiež môžete na stany nalepiť pruhy z tylu. Vyzerá to veľmi krásne.

Ak sa na jednej stene nachádza viacej okien, tak nevešajte záclonu na každé zvlášť. Je to veľmi jednoduché a znižuje náklady interiéru. Je lepšie zavesiť tyl na celú stenu.

Ak ste, naopak, majiteľom okien na všetkých stenách, tak ich ozdobte jednotlivými pruhmi tylu. Je to praktické a dáva to určité kúzlo.

Pomocou tylu môžete pridať farebné akcenty pre nudný interiér, alebo jednoducho na vyváženie farieb.

Dokonca aj keď je okno chránené pre zvedavými očami žalúziami, môžete ho ozdobiť tylom. Okamžite sa stáva atraktívnejším.     

Krátke záclony z tylu sa hodia vtedy, keď nechcete upozorniť oknami.

Pomocou niekoľkých vrstiev tylu môžete urobiť objemnosť aj bez obrovských závesov.

Rozdeliť obydlie na zóny pomocou tylu – skutočný pôžitok. Vyzerá to skvele.

Čipkované závesy majú v sebe záhadu.

Baldachýn z tylu vyzerá úžasne. Súhlasíte, spať v takejto posteli je oveľa príjemnejšie.

Tylom môžete ozdobiť aj vaňu. Aj toto vyzerá pekne.

A ešte niekoľko nápadov pre inšpiráciu.

Teraz viete, že pomocou závesov z tylu môžete zmeniť váš interiér na nepoznanie. Okrem toho, je to oveľa lacnejšie ako kupovať tapety, obrazy, sochy a iné. Obydlie vždy vyzerá sviežo a draho.

Používajte tento zázračný materiál u vás doma a podeľte sa s nápadmi so svojimi priateľom

 

You Might Also Like