Zdravie

Kupujete túto rybu ? Mali by ste zbystrieť, pangasius obsahuje nebezpečné látky pre zdravie.

Táto obyčajná ryba skrýva v sebe nemilé prekvapenie. Môžeme ju nájsť pod názvom Pangasius alebo basa.

Jedná sa o druh sladkovodnej ryby , ktorá v sebe má nespočetné množstvo hormónov, baktérii, chemikálii a kovov. Viete prečo je tomu tak? Dočítate sa v článku. Kovy ako arzén a chlordán kongenerova a mnoho ďalších, sú extrémne nebezpečné pre naše zdravie, pokiaľ sa takéto toxíny dostanú do nášho organizmu.

Ak môžte, vyhnite sa im.

Väčšinou sa táto ryba exportuje z Vietnamu, kde úroveň znečistenia vody je extrémne vysoká.  A presne tieto ryby sa chovajú napríklad v jednej z takýchto riek a to v Mekongu. Sem prúdia chemikálie všetkého druhu: od chemikálii z továrni alebo odpadové vody z fabrík a taktiež hnojivá. Kedže predajcovia a chovatelia chcú čo najviac zvýšiť svoj zisk, je im jedno čím kŕmia tieto ryby , tak sa nebránia im dať geneticky modifikované potraviny a ako „dezert“ ďaľšie chemikálie. Nie je pravda, že táto lacná ryba sa objavuje len v chudobných krajinách, často ju vidieť aj v našich obchodoch.

Celý proces tejto ryby prebieha v tejto zamorenej vode. Rybári rybu vylovia a následné zmrazovanie prebehne znova z vody z Mekongu. Ako je „dobrým zvykom“, nie sú len kurčatá napichané hormónmi, ale aj tieto ryby sú prošpikované týmto „ humusom“ . Ten sa do Vietnamu dováža z Číny a následne sa aplikuje do samičiek Pangasia. Toto spôsobí „želaný“ efekt pre rybárov a ryby rastú 4-krát rýchlejšie ako za normálnych okolnosti. Európa a jej prísne kontroly si vyžiadavajú zloženie týchto  hormónov, no aj napriek ich prísnej kontrole im ho neposkytujú.

Takže vedci dokázali, že ak budete jesť túto rybu , hrozí vám riziko ochorenia krvi, poškodeniu pečene a vnútorných orgánov. Preto ak môžete, nekonzumujte túto rybu, ochránite tým svoje zdravie ale aj zdravie svojej rodiny a hlavne detí, pre ktoré je veľmi nebezpečná.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj:  takprosto.cc

You Might Also Like