Rady a nápady, Zaujímavosti

Pracovala som ako dizajnerka a naučila som sa veľmi veľa. Ukážem vám ako aj váš domov môže vyzerať ako z katalógu!

Určite aj vy ste veľakrát išli okolo IKEI a hneď ste chceli mať byt, alebo dom zariadený podľa ich predlohy. Vzdušné, pekné, príjemné interéry s využitím šikovných trikov. Preto vám prinášame rady, ako dosiahnúť želaný efekt a mať bývanie zorganizované v tomto škandinávskom štýle. Váš domov bude ako z fotky.

Farby, farby, farby!
Nezabúdajte, že farba je jedna z najdôležitejších vecí, ktorá je vo vašom domove. Vďaka nej vie miestnosť vyzerať väčšia ako v skutočnosti, ale zlým výberom ju viete aj zmenšiť. V posledných rokoch ľudia používajú všetky odtiene béžovej. Ale prečo nedať šancu aj iným trošku pastelovým farbám?! Napríklad mentolová, jemne ružová, levandulová, nebíčkovo modrá a taktiež nemôžme vynechať sivú!

Detaily!
Aj „obyčajnú, nudnú“ farbu vedia skvelo oživiť farebné doplňky. Nebojte sa farieb. Rôzne dekorácie, obrazy, koberce, tkaniny, závesy, vankúše…

„Zariskujte“
Pokiaľ nemate radi výraznejšie farby na stenách, tak si spravte dominantnú podlahu. A zbytok nemusíte nijak farebne riešiť.

Dobre sa vyhrajte s priestorom
Zrkadlá sú veľkým pomocníkom pri optickom zväčšovaní priestoru.

Svetlá!
Vzdušné, svetlé priestory sú v móde a človek má pocit, že tým je priestor väčší. Osvetlenie môžete zvoliť pre celkový priestor jedno a potom ho „rozkúskovať“ na menšie časti. Visiaca lampa nad stolíkom, stojaca lampa za sedačkou, lampy na komode..

Kúsok prírody
V každom domove by mal byť kúsok zelene. Nielen že pôsobí upokojúco, ale aj vytvára príjemnú atmosféru.

Doplnky
Veľký prim hrajú doplnky, preto na ne nikdy nezabúdajte. Deky, vankúše, rôzne materiály, obrazy, misy . Budú vyvolávať, že priestor žije.

Všetko s mierou
Klasické pekne vymalované stropy sú tou správnou voľbou.

Nechajte vyniknúť posteľ
Posteľ je vaším útočiskom po celom dni, miestom kde oddychujete, preto ju nechajte vyniknúť v miestnosti. Veľa vankúšov, koberečky, prehozy, dajte si na ňu všetko, čo vo vás vyvolá príjemné pocity!

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

zdroj:  brightside.me

You Might Also Like