Rady a nápady, Zdravie

Zbavte sa zapáchajúcich chodidiel s týmito 10 jednoduchými trikmi

Ak sa pri vyzúvaní svojich topánok stretávate s nepríjemným zápachom, je najvyšší čas vyskúšať tipy, ktoré vás zbavia tohto problému.

  1. Antiperspirant

Vyskúšajte naniesť antiperspirant, ktorý používate aj na podpazušie. zabráni poteniu či nepríjemnému zápachu. Naneste ho skôr, ako si oblečiete ponožky a obujete topánky.

  1. Fén

Ak majú vaše nohy tendenciu zápachu, alebo trpia nechtovou mykózou, použite fén a fénujte chodidlá pri najnižšej teplote. Ochráni ich pred kožnou infekciou a pohltí vlhkosť.

  1. Čierny čaj

Pridajte dve vrecúška čaju do dvoch hrnčekov vody a varte 15 minút. Následne po varení vyberte vrecúška a zrieďte čaj s dvoma litrami vody. Nechajte niekoľko minút vychladnúť a vložte chodidlá do čaju približne na 30 minút. Proces opakujte každý deň. Čierny čaj obsahuje tanín, ktorý zabíja baktérie, uzatvára póry, pomáha odstrániť zápach a potenie nôh.

  1. Epsom soľ

Pridajte dva hrnčeky soli do väčšej nádoby ktorá už je z polovice plná teplou vodou. Namočte si svoje chodidlá na 15 minút najlepšie dvakrát denne. Epsom soľ má sťahujúce účinky, ktoré ničia baktérie a redukujú potenie.

  1. Benzoyl Peroxide

Aby ste vyhrali boj s baktériami, naneste tento 5% alebo 10% gél na spodnú časť chodidiel. Gél taktiež pomáha pokožke, ktorá je náchylná na akné.

  1. Ocot a Tymiánový olej

Vylejte hrnček octu do kúpeľa s teplou vodou do ktorého môžete pridať pár kvapiek tymiánového oleja. Ten obsahuje silné antiseptické účinky, ktoré zničia baktérie spôsobujúce zápach. Namočte si chodidlá do kúpeľa na 15 až 20 minút každý deň po dobu jedného týždňa.

  1. Levanduľový olej

Pred spaním si naneste zopár kvapiek tohto oleja na svoje chodidlá, jemne vmasírujte a nechajte pôsobiť. Nielenže vaše nohy budú vonať, ale zbavíte sa aj nepotrebných baktérií.

  1. Púder na nohy

Môžete použiť aj špeciálny púder na nohy, ktorý pohltí zápach a zabráni poteniu.

  1. Sóda bikarbóna

Nasypte si ju na chodidlá a neutralizujte zápach. Opakujte to niekoľkokrát týždenne.

  1. Kukuričný škrob

Keď sa jedná o páchnuce a spotené chodidlá, kukuričný škrob vám poskytne prvú pomoc. Posypte si ním chodidlá alebo vnútro vašich topánok. Škrob absorbuje pot a zbaví vás zápachu.

zdroj: womendailymagazine.com

You Might Also Like