Rady a nápady

Tieto užitočné tipy sú staršie ako vaša prababička. Skúsili sme ich a fungujú!

V roku 1910 tabaková spoločnosť Gallaher Ltd. vydala sériu 100 cigaretových kartičiek s rôznymi návodmi, ktoré sa dali zbierať a uchovávať tak cenné rady aj pre budúce generácie.  V minulosti sa vyskytli prípady, kedy aj nefajčiari kupovali cigarety, len aby získali tieto vzácne kartičky.

Verejná knižnica v New Yorku ich digitalizovala a tak múdrosti našich predkov môže využiť ktokoľvek…

 1. Ako vrátiť čerstvosť zrezaným kvetom

Ak už vaša kytica začne vädnúť, Gallagher odporúča umiestniť kvety do teplej vody. Keď sa voda ochladí, je potrebné orezať konce stoniek a umiestniť kvety do vázy so studenou vodou.

 1. Ako odlíšiť maslo od margarínu

Kto by si myslel, že tento problém riešili už v roku 1910! Karta s číslom 17 odporúča, aby ste ním potreli papier a zapálili ho. Pri spaľovaní prírodného masla sa uvoľňuje príjemná aróma, zatiaľ čo u margarínu bude výsledkom nepríjemný zápach.

 1. Najlepší spôsob, ako si vyčistiť nové topánky

Topánky si potrite polovicou citrónu a nechajte ich vyschnúť. Potom sa budú čistiť omnoho ľahšie a lepšie!

 1. Čo robiť, keď sa vám uvoľňuje obväz

Zdvihnite postihnutú končatinu a zabaľte ju do obväzu namočeným v studenej vode. Obrázok ukazuje, ako obväz ostane vlhký a nepotrebuje výmenu. Voda z džbánu, ktorý je položený vyššie ako samotná končatina, sa bude postupne uvoľňovať na obklad prostredníctvom obväzu.

 1. Uviaznuté poháre

Poznáte to, konal sa u vás večierok a po upratovaní vložíte do dresu naukladané poháre. Zrazu zistíte, že sa od seba nechcú oddeliť a začnete hľadať spôsob, ako to urobiť bez toho, aby ste ich rozbili. Najjednoduchší a najefektívnejší spôsob je naliať studenú vodu do vrchného pohára a spodný pohár položte do horúcej vody. Výsledkom je to, že sa ihneď oddelia.

 1. Ako zistiť, či je posteľ na hotelovej izbe vlhká

Tí, ktorí často prenocujú v hoteloch, vedia, že spanie na vlhkom lôžku je nepríjemné a nebezpečné pre naše zdravie. Obyčajné zrkadlo vám pomôže skontrolovať suchosť postele. Položte ho pod plachtu na niekoľko minút. Ak je zrkadlo pokryté hmlou, bude lepšie, keď si vyžiadate iné lôžko na spanie.

 1. Ako uvariť lahodné zemiaky

Ak chcete, aby boli uvarené zemiaky drobivé, pridajte do hrnca počas varenia, okrem soli, aj štipku cukru. Keď sú zemiaky uvarené, vodu vylejte, hrniec vráťte na krátky čas späť na oheň a príležitostne s ním potriasajte, aby ste sa uistili, že sú zemiaky rovnomerne suché.

 1. Ako odstrániť atramentové škvrny

Kto by to bol povedal, že s mliekom môžete ľahko odstrániť čerstvý atrament takmer zo všetkého. Znečistenú vec jednoducho vložte do misky s mliekom a škvrny začnú miznú priamo pred vašimi očami.

 1. Ako urobiť misku na pitie pre sliepky

Nádoba na pitie sa vyrobí pomocou obyčajnej fľaše na víno a dosky, ktoré sa pripevnia tak, ako to je znázornené na obrázku. V tomto prípade by vzdialenosť medzi okrajom hrdla fľaše a dnom misky mala byť o niečo väčšia ako jeden centimeter.

 1. Ako zabezpečiť, aby bola vaša váza udržateľnejšia?

Tým, že čiastočne vyplníte vázu pieskom, bude stabilnejšia. Táto metóda je vhodná najmä pre vázy s úzkym dnom.

 1. Ako sa pri maľovaní nezašpiniť

Keď maľujte štetcom, skôr či neskôr vám začne farba pretekať na rukoväť, ruky aj oblečenie. Ak chcete tomu zabrániť, vezmite si malý kúsok kartónu a vyrežte do neho dieru. Štetec vložte do otvoru a môžete začať s maľovaním!

 1. Ako vložiť sviečku do úzkeho svietnika

Ak je sviečka príliš široká, nemusíte ju hneď orezávať: koniec sviečky ponorte do horúcej vody – tak sa vosk roztopí. Teraz, ak sa pokúsite dať sviečku do svietnika, pôjde to ľahko!

Veríme, že ste sa nechali inšpirovať a niektoré tipy vyskúšate aj vy sami!

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj:takprosto.cc

 

You Might Also Like