Chudnutie, Zdravie

Toto je dôvod vášho nafúknutého brucha! Tohto pocitu a jedného kila som sa zbavite už za jednu noc

Je možné, že ani neviete o prítomnosti baktérie Helicobacter pylori, ktorá infikuje rôzne oblasti žalúdka a dvanástnika.

Tento konkrétny druh baktérie sa vo vašom tele nemusí nijako špeciálne prejavovať hneď po jej príjme do organizmu. Prenáša sa prostredníctvom neumytých rúk a potravín. Oneskorená liečba tohto ochorenia môže viesť k žalúdočným vredom či dokonca k rakovine žalúdka!

Nadúvanie u dospelých

Ako zistíte, že máte baktériu v tele? Pylori sa môže prejavovať príznakmi, ktorým človek nevenuje takmer žiadnu pozornosť: nadúvanie, pálenie záhy, hnačka a žalúdočné ťažkosti. Zvyčajne si tieto symptómy mýlime s bežným fungovaním nášho tela.

Nakazenie vám pokazí nielen vaše trávenie, ale aj náladu. Rast baktérie znižuje hladinu serotonínu v mozgu, čo spôsobuje depresie a úzkosti.

Našťastie je toto ochorenie liečiteľné! Jedná sa o kombináciu antibiotík a liekov na zníženie sekrécie žalúdočnej kyseliny.

Správna strava, dostatok vitamínov A, C, a E spolu so zinkom, sú dôležité opatrenia, ktoré budú chrániť žalúdok pred nadmerným zaťažením.

Taktiež je vhodné, aby ste prijímali probiotiká obsahujúce laktobacily a bifidobaktérie. Nezabúdajte ani na hygienu: dôkladne si umyte ruky ihneď po príchode domov a pred každým jedlom. Pitná voda by mala byť kupovaná alebo filtrovaná.

Nápoj proti nadúvaniu

  • 1 citrón
  • 1 uhorka
  • 1 PL šťavy aloe vera
  • 1 zväzok koriandra alebo petržlenu
  • 125 ml vody

Postup:

Stačí, ak všetky ingrediencie vymixujete v mixéri. Čarovný elixír konzumujte na prázdny žalúdok – 1 šálka denne. Pre ešte väčší účinok to môžete vypiť aj medzi jedlami.

Užitočné vlastnosti posilnia váš tráviaci systém a vy sa budete cítiť oveľa lepšie. Všetky zložky v nápoji sú starostlivo vyberané s cieľom stimulovať váš metabolizmus a spaľovať tuky aj počas spánku.

zdroj: takprosto.cc karpatalja.ma

You Might Also Like