Rady a nápady

Vždy som v chlandičke mala neskutočný bordel. Po týchto radách od kamarátky, vyzerá ako z filmu!

Vaša chladnička by mala byť v takom stave, aby ste vždy vedeli kde má ktorá vec svoje miesto. Pekná, čistá a zorganizovaná chladnička vám uľahčí život.

Čistota by vás mala zaujímať kvôli strave a jej čerstvosti. Prehľadné usporiadanie vám pomôže vedieť o všetkých potravinách a predísť zbytečnému vyhadzovaniu a plýtvaniu. Ušetrí vám to peniaze a nebude chcieť stále niečo dokupovať. Tieto rady vám viac nedovolia vyhodiť čo i len smietku. Chladnička po týchto radách bude žiariť ako nová.

Využite spinky z kancelárie:
Tento skvelý a jednoduchý nápad vás nadchne! Potraviny v sáčkoch udržia zavreté a ešte vám aj zostane miesto.

Nezahadzujte obaly z vajíčok:
Pokiaľ aj vy ste fanúšikom rôzných dresingov a omáčok, tak tento nápad sa vám rozhodne zíde. Na poličku dverí umiestnice obal z vajíčok a naukladajte smerom dole všetky fľašky

Poličky a nádoby:
Stačí si zaobstarať plastové nádoby, na ktoré si nalepíte štítky s názvami. Môžte si tam dať mäso, lesné plody, lístkové cesto. Všetko bude mať svoje miesto.

Využitie chladničky z vonku:
Čo tak použiť aj vonkajší priestor chladničky? Stačí si zohnať nádoby a na spodok nalepiť magnet.

Vyhnite sa chemickým prostriedkom na čistenie:
Ak máte v záhradke rozmarín, tak ste vyhrali. Postačí dokúpiť pár citrónov a čistič na chladničku a do chladničky je hotový a navyše bude perfektne všetko voniať.

Čo tak si spraviť špeciálny box, aby ste nezabudli na dátum spotreby?
Čím menej toho vyhodíte , tým lepšie pre vás. Stačí si z plastovej nádoby alebo krabice od topánok vytvoriť špeciálne miesto pre potraviny s krátkou zárukou.

Zorganizujte si poličky v chladničke:
Vaše deti ani manžel po takomto označení nebudú mať problém s ukladaním potravín, vždy budú vedieť kde čo má svoje miesto.

Triediace boxy v mrazáku:
Nachádzajú sa v každom mrazáku a keď nie, dajú sa dokúpiť. Vždy budete vedieť, čo ste si dali zamraziť a z kterého boxu si čo máte vziať.

Košíček pripravený ponúknuť vždy niečo pod zub:
Nemusíte prehľadať celú chladničku a komoru. Stačí si vytvoriť miesto, kde sa nájde niečo zdravé pod zub.

Zachovajte si bylinky o kúsok dlhšie čerstvé:
Postačia vám sklenené poháriky, do kterých si pekne naukladajte bylinky, šaláty, čokoľvek zelené. Hnedˇ budete mať lepší prehľad o tom, čo máte v chladničke.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: brightside.me

You Might Also Like