Rady a nápady, Zaujímavosti, Zdravie

To čo sa stane, keď si priložíte použitý sáčok s čajom na ruku je neskutočné

Aj vy po zaliatí a vyluhovaní čaju vyhadzujete vrecúška s čajom do koša? Možno by ste sa nemali až tak unáhliť, pretože aj keď už svoj prvotný účel splnili stále sa nájde rad dalších účinných využití.

1.UŽITOČNÉ HNOJIVO

Aj po použití sú vrecúška stále hodnotným zdrojom organických látok, ktoré sú užitočné pre váš domáci kompost alebo kvety v kvetináčoch. Keďže samotné vrecúška sú väčšinou bio-rozložiteľné, jednoducho ich pridajte do kompostu alebo zahrabte do kvetináčov vašich domácich rastlín.

2. PRIDAJTE PRÍCHUŤ CESTOVINÁM

Kým zovrie voda na cestoviny môžete tam vložiť použitý sáčok, ktorý pred pridanímm samotných cestovín vyberiete. docielite tak zaujímavú jemnú chuť cestovín.

3. NEUTRALIZUJE PACHY

Čaj má schopnosť absorbovať zápach. Čajové vrecúška položené v chladničke pohltia v priebehu pár dní všetky nepríjemné pachy. Taktiež dobre fungujú aj vrecká zavesené zvnútra odpadkového koša. Použité vrecúška vám tiež môžu pomôcť zbaviť sa zápachu na rukách po práci s cesnakom, cibuľou alebo rybami.

4. ODMASTNÍ RIAD

Na noc naplňte špinavé hrnce, alebo panvice horúcou vodou a vhoďte do nich použité vrecúška. Čaj obsahuje kyselinu trieslovou, a tá pomáha rozpúšťať tuky, riad potom umyjete ľahšie .

5. ANTIOXIDAČNÝ KÚPEĽ

Teplý kúpeľ je skvelý pre celé telo, avšak ak do kúpeľa pridáte čajové vrecúška, takýto kúpeľ sa stane regenerujúci a výživný pre vašu pokožku, kedže čaj obsahuje antioxidanty. Môžete použiť napríklad zelený čaj s jazmínom, uvoľňujúci myseľ a tonizujúci pokožku, dokáže zmierniť únavu a potlačiť stres, alebo skúste harmančekový kúpeľ.

6. ČISTÍ ZRKADLÁ A SKLENENÉ POVRCHY

Prírodný spôsob, ako zbaviť zrkadlo fľakov od pasty či usadenín? Vlhkým vreckom z čierneho čaju prejdite zrkadlo a osušte ho mäkkou handričkou. Kyseliny v ňom obsiahnuté jemne rozkladajú nečistoty a zabezpečia, že zrkadlo bude krištáľovo čisté.

7. UPOKOJUJE POKOŽKU

Čajové vrecúško je možné použiť pri poštípani hmyzom, alebo pri drobných rankách, či inak podráždenej pokožke. Na pokožku pôsobia upokojujúco, a taktiž podporujú proces hojenia a regenerácie. Tak isto blahodárne pôsobia na unavené oči, nechajte ich pôsobiť aspoň 10 minút a uvidíte.

8. ODRADÍ ŠKODCOV

Bojujete v dome, či na chate s inváziou hlodavcov? Odstrašte ich čajom, myši totiž neznášajú vôňu čaju, rozložte čajové vrecúška všade tam, kadiaľ sa hlodavce dostávajú do domu. Účinné je tiež pokvapkať čajové vrecúško mätovým esenciálnym olejom, ktorý okrem hlodavcov vyženie z vášho bytu aj mravce, pavúky či iných škodcov.

9. ZNIČÍ ZÁPACH Z ÚST

Vadí vám nepríjemný zápach z úst? Vypláchnite si ich druhýkrat zaliatým čajom, a uvidíte, že to pomáha. Najučinnejší je zelený alebo pepermintový čaj

10. OŽIVUJE A VYŽIVUJE VLASY

Čaj regeneruje aj vlasovú pokožku a povrch vlasu. Na svetlé vlasy, vyskúšajte namiesto kondicionéra harmanček, naopak zas na tmavé vlasy zvoľte čierny čaj, vlasy odvarom prelejte najlepšie po umytí. Čajová kúra im dodá lesk a potrebné živiny.

via

You Might Also Like