Rady a nápady, Zdravie

Túto potravinu nazývajú „Zázračný zabijak dentálnych baktérií“

Potrebovali by ste zdravšiu náhradu za klasickú zubnú pastu? Zdravšia, v tomto prípade znamená taká, ktorá nebude obohatená o jedovaté látky ako sulfáty alebo fluoridy.

Nuž, máme pre vás dobrú správu!

Je vedecky dokázané, že existuje jedna prírodná látka ktorá s vašou ústnou dutinou dokáže zázraky. Uhádnete čo to je?
Určite vám napadlo niekoľko celkom zaujímavých vecí a riešení, no vedci sa jednoznačne zhodli, že takouto látkou je kokosový olej.

Ten je známy aj ako „magický olej“, pretože obsahuje množstvo skvelých, ba až „zázračných“ zložiek.

Kokosový olej nie je výnimočný iba pre svoju schopnosť bojovať so zubným kazom. Ukázalo sa tiež, že je výborným liekom aj na kvasinkové infekcie ústnej dutiny.

Tu spadá aj Kandidóza (Candida albicans), ktorá je nebezpečná preto, že dokáže viesť dokonca až k smrteľne závažným infekciám.

Experti po celé desaťročia skúmali liečivú silu kokosového oleja. V súčasnosti je už dosť dôkazov o tom, že tento olej má na našu ústnu dutinu výborné účinky, preto ho silne odporúčajú.

Liečba kandidózy

Skupina výskumníkov v Athlonskom inštitúte technológie sa pustila do štúdie, kde skúmali účinky prírodného a stráviteľného kokosového oleja na niektoré z bežných typov baktérií, ktoré prežívajú v ústnej dutine.

Zistenia boli viac než úchvatné.

Kokosový olej je účinný pri ničení baktérií. A čo sa týka eliminovania kandidy v ústach, robí priam zázraky.

Cukry a spracované potraviny podporujú množenie kandidy. Jej následné premnoženie sa prejavuje symptómami ako:

  • Chronická únava
  • Opakované kvasinkové infekcie
  • Problémy s trávením

V prípade premnoženia v ústnej dutine môže spôsobovať infekčné afty, ktoré sa pri veľkom rozšírení liečia špeciálnymi anitimykotikami.

Kokosový olej je k štandardným liekom výbornou alternatívou. Jeho veľkou výhodou je aj to, že nemá žiadne nežiaduce vedľajšie účinky.

Okrem toho dokáže aj plne nahradiť mnohé dentálne produkty, od zubných pást až po dentálne vody. Tie totiž obsahujú toxické, neraz až sliznice leptajúce chemické látky.

Ak kokosový olej používať

Pre umývanie zubov si ho môžete naniesť na zubnú kefku rovnako ako zubnú pastu. Kokosový olej je tuhý pri teplotách nižších ako 20 stupňov Celzia, pre tento účel ho preto držte v chladničke.

Pre starostlivosť o ústnu dutinu si ním preplachujte ústa po dobu 3 až 5 minút. Po premytí ho vypľujte.

Pri vnútornom užívaní konzumujte jednu polievkovú lyžicu 2 až 3 krát denne. Môžete si ho pridávať aj do jedál. Najlepší je tepelne neupravovaný.

Vyberajte si kokosový olej opatrne

Keď budete kupovať kokosový olej, uistite sa, že je ide o kvalitný produkt.

Sú len dve možnosti – buď si vysokokvalitný a 100% bio (organický) kokosový olej kúpite cez internet alebo zájdete do dobrého obchodu so zdravými a kvalitnými potravinami.

Výber je na vás, no je dôležité aby olej, ktorý kúpite, bol naozaj tej najlepšej kvality.

Pre kúpu využite tieto tipy:

  1. Vždy si prečítajte etiketu. Ak je na nej IFS certifikát kvality a bezpečnosti potravín, znamená to, že tejto značke môžete dôverovať.
  2. Kupujte za studena lisovaný, nespracovaný a 100% organický kokosový olej.

Záver

O možných spôsoboch využitia tejto výnimočnej potraviny sme nedávno písali aj na našej stránke v článku 101 spôsobov použitia kokosového oleja.

Vrelo vám odporúčame si daný článok prečítať.

Teda nielen prečítať, ale aspoň niektoré z tam uvedených odporúčaní aj uviesť do praxe!

You Might Also Like