Zdravie

Ak zistite, že toto robí aj váš domáci maznáčik, tak ho okamžite vezmite k veterinárovi! Ide mu o život

Ak doma vlastníte domáceho maznáčika, tak si pravdepodobne vychutnávate ich spoločnosť a zabávate sa z ich hravosti. Keď ho niekedy pozorujete, ako sa zabáva a robí svoje super kúsky, dávajte si pozor keď si bude tlačiť hlavu k stene. Ak to robí pes alebo mačka a vyzerá to rozkošne, nemali by ste to brať na ľahkú váhu. Ak sa váš miláčik rozhodol tlačiť hlavou do steny alebo iného objektu, vezmite ho ku veterinárovi. Je to známka toho, že máte vyhľadať okamžitú lekársku pomoc.

Ak to robí často, má to rôzne dôvody ako infekcia nervového systému, nádor na mozgu, otrava a iné. Vaši miláčikovia nehovoria ľudskou rečou a nevedia vám povedať, že vnútorne trpia veľkými bolesťami. Ak si tieto príznaky nevšimnete, potom je ich život vo veľkom nebezpečenstve.

Závažnosť tohto typu stavu, závisí zvyčajne na frekvencií trenia o stenu. Ako sme už spomenuli, lekárska starostlivosť je v každom prípade nevyhnutná. Zviera potrebuje hospitalizáciu. Keď budete mať svojho domáceho maznáčika v ordinácií, veterinár bude schopný určiť o aký druh ochorenia ide. Ak poznáte niekoho, kto má zvieratko a robí toto isté, zdieľajte s nimi článok a možno niekomu jeho zvieratko včas zachránite.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj:viralnova.com

You Might Also Like