Zdravie

Prášok do pečiva nielen na koláče: Pomôže aj zo zdravotného hľadiska!

Snáď sa nemýlime, keď tvrdíme, že (takmer) každá gazdinka má doma prášok do pečiva. V drvivej väčšine prípadov sa používa, aby boli naše koláče krásne nadýchané. Avšak kypriaci prášok má aj iné využitie.

Vedeli ste, že dokáže pomôcť ako prvá pomoc pri štipnutí hmyzom, môžete ho využiť ako peeling či to, že zaženie pálenie žáhy? Má však aj ďalšie účinky.

Náhrada za dezodorant

V prípade, že sa vám minul dezodorant a nový ste si zabudli kúpiť, prvú pomoc môže predstavovať práve prášok do pečiva. Nájdite doma fľaštičku s rozprašovačom, naplňte ju vodou a pridajte jednu čajovú lyžičku prášku. Poriadne premiešajte. Domáci dezodorant pohltí nepríjemný zápach a tiež absorbuje vlhkosť. Ak chcete voňavý variant môžete si vytvoriť napríklad levanduľový či ružový.

Pomoc pre vlasy

Ak sú vaše vlasy poškodené alebo mastné, pomôže vám “kypriaci” šampón. Stačí ak k jednému dielu prášku do pečiva pridáte tri diely vody a umyjete zmesou vlasy. Nechajte “šampón” pôsobiť 5 minút a potom dôkladne opláchnite.

Dezinfekčná maska

Pleť si zaslúži dôslednú starostlivosť a najmä po dni strávenom vonku, kedy bola vystavená prachu, smogu a poveternostným výčinom. Pleť by sme mali vyčistiť a na to je vhodné použiť pleťovú masku z prášku do pečiva. Jednoducho ho zmiešajte s vodou a naneste na tvár, nechajte krátko pôsobiť a tvár potom umyte. Nezabudnite ju však hydratovať krémom!

Telový peeling

V kúpeľni ešte ostaneme. Nielen naša pleť, ale aj celé telo potrebuje regenerovať. Na to sú vhodné peelingy, ktoré nás zbavujú odumretých častíc kože. Na domáci peeling vám stačí prášok do pečiva a citrónová šťava. Množstvo týchto ingrediencií necháme na vašom uvážení podľa toho, aký “intenzívny” peeling chcete.

Na žáhu

Aj vás občas potrápi pálenie žáhy a vyskúšali ste už všetko možné? Špeciálne tabletky nepomáhajú alebo do seba nechcete tlačiť farmaká. Vyskúšajte prášok do pečiva. Nasypte do pohára vody jednu polievkovú lyžicu a vypite. Avšak pozor! Tento recept nepoužívajte stále. Ak máte neprestávajúce a časté problémy so žáhou vyhľadajte lekára.

Štípanec hmyzu

Štipnutie vie byť veľmi nepríjemné. Či už ide o komára, včelu, osu, pupence príšerne svrbia. Ak netrpíte alergiou na uštipnutie na zmiernenie vám pomôže prášok do pečiva. Zmiešajte ho s vodou a naneste na miesto, ktoré svrbí. Nepríjemný pocit by mal ustúpiť.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like