Rady a nápady

Skrýša na balkón, ktorá pomáha izbovým kvetom s jemnými koreňmi.

Polystyrén je stále odpad, ktorý sa nerecykluje všade. Nehádžte ho však do koša: penové gule alebo dokonca celé kúsky môžu vašim izbovým rastlinám urobiť dobrú prácu. Dnes vám povieme, ako pomocou peny resuscitovať jemnú orchideu a použiť ju ako prášok do pečiva a drenáž.

GUĽÔČKY Z PENOVÉHO POLYSTYRÉNU

Polystyrén nehnije, nerastie plesnivieť a nenachádza sa v ňom žiadny hmyz. Podľa požadovanej veľkosti odtoku môžete penu rozbiť na kúsky akejkoľvek veľkosti a tvaru. Pretože pena nemá ostré rohy, nemôže poškodiť koreňový systém kvetináčov.

Polystyrén sa často používa ako drenáž pre kvetináčov. Keď je potrebné kvetináč zavesiť, zohráva dôležitú úlohu jeho váha, pena nijako nepridáva na váhe. V tomto vidíte malé mínus: ak naplníte kvetináč na parapete kvetináčom polystyrénom, potom môže spadnúť pod váhu kvetináča.

Prášok do pečiva

Polystyrén je možné použiť ako prášok do pečiva, penové guľky majú dobrú priedušnosť. Pôda je teda dobre vetraná a rastlina nehnije. Ak použijete takúto drenáž namiesto obvyklej keramzitu, potom vám v zime rastliny veľmi poďakujú. Keď v chladnom období kvetináče stoja na parapete , samotná keramzit sa ochladí, takže sa v pôde neudrží požadovaná teplota pre rast kvetináča a utrpí tak koreňový systém.

Rozmarnú orchideu je možné uložiť pomocou polystyrénu. Najčastejšie kvetina zomiera na prebytok vlhkosti. Chátrajúci krk orchidey (toto je miesto, kde začína rásť koreňový systém) sa dá znovu oživiť položením peny okolo stonky. Takže orchidea bude vo vlhkom prostredí, ktoré potrebuje, a krk bude zachránený pred rozpadom.
Penové loptičky si zamilovali majitelia jemných fialiek . Kvety sa cítia lepšie v dobre nadýchanej pôde s penou. Je pravda, že pena je elektrifikovaná a nie je s ňou veľmi vhodné pracovať, ale tieto nevýhody mätú málo ľudí.

Polystyrén sa dá veľmi ľahko identifikovať počas transplantácie rastlín a vymeniť ich. Aj keď takáto potreba je zriedkavá. Zvyčajne ho záhradníci opätovne používajú, pretože materiál sa nezhoršuje ani nemení. Použili ste niekedy polystyrén v záhradníctve?

You Might Also Like