Rady a nápady

Potrela si podpazušie tampónom namočeným v Listerine a neuveríte čo sa stalo potom…

Väčšina z nás určite pozná jednu z najznámejších ústnych vôd na trhu – Listerine. No asi málo kto vie, že pôvodne bola vytvorená ako dezinfekčný prostriedok pri operáciách. Obsahujúca nielen alkohol, ale aj napríklad tymián alebo eukalyptus,  preto sa nie je čo čudovať, že má toľko kreatívnych využití.

1. Náhrada deodorantu

Každý z nás určite bol v situácii, kedy ste nemali svoj deodorant v tej najnevhodnejšej chvíli.
Nezúfajte! Ak ste zabudli na deodorant, no na ústnu vodu nie, tak sa nemáte čoho obávať. Jednoducho nechajte nasiaknúť vatový tampón alebo kúsok tkaniny a naneste si ho na svoje podpazušie.

2. Liečba mykózy

Mykóza možno nie je jednou z vážnejších chorôb, ale rozhodne jednou z tých nepríjemných.
S Listerinom si môžete ľahko pripraviť kúpeľ pre svoje chodidlá. Doba kúpeľa by mala byť aspoň 30 minút, aby bol naozaj efektívny.

Tip: Pre ešte efektívnejší kúpeľ, môžete pridať do kúpeľa aj biely ocot.

3. WC čistič

Môže to vyzerať ako, doslova splachovanie peňazí, no iste každý vie, že zdravie by malo byť na prvom mieste.
Nalejte malé množstvo Listerinu do WC misy a vyčistite kefou. Toaletu to nielen vyčistí, ale aj rozvonia.

4. Ukľudnenie rán po uštipnutí hmyzom

Vytúžené leto, a s ním aj sezóna komárov. Ak máte takzvanú „sladkú krv“ a komáre vás priam milujú, tak vám asi príde vhod, že Listerin môžete natrieť na poštípané miesto, a tak si uľaviť od nepríjemného svrbenia.

5. Preč s lupinami

Lupiny môžu rozhodne byť tvrdý oriešok. Vyskúšali ste už všetko ale žiaden šampón ani prípravok nepomáha ? Rozhodne ste ale neskúšali toto ! Vmasírujte si menšie množstvo Listerinu do pokožky hlavy, a nechajte pôsobiť aspoň 10 minút. Ďalej už len vlasy umyte vašim bežným šampónom a hotovo. Lupiny sú preč !

6. Prípravok proti blchám

Namiesto konvenčných produktov proti blchám, môžete skúsiť použiť Listerin.
Bez rôznych škodlivých chemických látok, použijete na svojho miláčika len to, čo sami používate. Zmiešajte ústnu vodu so šampónom a zrieďte trochou vody, tento roztok nalejete do fľaše s rozprašovačom a použite na srsť svojho štvornohého miláčika.

7. Liečba akné

Ako alternatívu rôznych krémov alebo vôd na pleť, použite ústnu vodu. Naneste malé množstvo na vatový tampón a aplikujte na pokožku ráno a večer.

8. Čistič zubnej kefky

Po zubnej hygiene sú naše zuby a ďasná pekne svieže a čisté, no často krát zabúdame na práve zubnú kefku kde sa hromadia tieto baktérie. Ak chceme tomuto predísť, stačí ak ponoríme kefku do pohára s troškou ústnej vody a baktérie nemajú šancu.

9. Čistá obrazovka

Ak vaša obrazovka nepatrí k tým najčistejším, môžete na jej vyčistenie použiť ústnu vodu vo fľaši s rozprašovačom. Nastriekajte ústnu vodu priamo na obrazovku a zotrite handričkou.

10. Čistý odpadkový kôš

Ak ste mali niekedy plný kôš, tak iste viete že po časte začnú odpadky vypúšťať nie priam vábivé vône. Ak chcete tomuto predísť, nasiaknite papierovú utierku Listerinom a vložte ju na dno koša. Nepríjemný zápach vás už nebude obťažovať.

zdroj: littlethings.com

You Might Also Like