Život

Príbehy ľudí, ktorí zažili pocity ich blízkych tesne pred smrťou

Ako pochopiť, že nastal koniec života človeka ? Málokto by urobil také hrozné predpovede. Niektorí ľudia však majú priamo pocit, že čoskoro odídu.

KONIEC ŽIVOTA ČLOVEKA

Mnohí sme počuli veľa príbehov o tom, ako k človeku v predvečer poslednej cesty dôjde nečakané poznanie. Vezmime si napríklad známy príbeh o filozofovi a spisovateľovi Grigorijovi Skovorodovi.

Keď cítil, že sa jeho život chýli ku koncu, umyl sa, obliekol sa do čistých šiat, ľahol si a pokojne odišiel preč. Odkiaľ to vedel, je úplne nejasné.

Myslíme si, že každý z nás má nejaký takýto príbeh.

Napríklad dedko mojich priateľov dlho trpel. Jedného dňa však požiadal všetkých, aby sa prišli rozlúčiť do jeho domu. Všetci boli prekvapení. Takéto zhromažďovanie príbuzných sa často nekonalo. Dokonca sa vraj dobre bavili a dedko sa smial. Všetci mu želali zdravie a sto rokov života. A on len šibalsky prižmúril a usmial sa. A na druhý deň bol preč.

Alebo som raz počul príbeh o svokre, ktorá neustále volala a sťažovala sa na svoje zdravie. Jedného dňa sa ale prebudila a začala si užívať život a páčilo sa jej všetko okolo nej. Požiadala syna aby išiel po kyslú uhorku, a keď sa vrátil.  jeho matka bola preč.

Mnoho ľudí cíti na prahu niečo také. Každý však s tým zaobchádza po svojom. Niekto je pesimistický, veľa sa sťažuje. A niekto prijíma svet taký, aký v skutočnosti je.

Chceli by sme uviesť zaujímavý citát od Victoria Tokarevovej , slávnej scenáristky a spisovateľky. Pracovala na takých neprekonateľných filmoch ako „Mimino“, „Páni šťastia“, „Pes chodiaci na klavíri“.

V jednej zo svojich kníh teda napísala: „Akýkoľvek život môže byť spokojný a nespokojný. Ale keď s tým nie ste spokojní, prejde to … “

Zdá sa mi, že je to pravda. A čo si myslíš ty?

You Might Also Like