Rady a nápady

Žiadni ďalší šváby, blchy a mravce v dome, vďaka tejto látke sa ich zbavíte navždy!

Máte vo svojom dome alebo byte šváby, blchy alebo mravca? Zbavte sa ich raz a navždy. Väčšina ľudí urobí čokoľvek, aby sa ich zbavila a my pre vás máme jednoduchý spôsob, ako to dosiahnuť. Našťastie je tu bórax.

Kyselina boritá je účinná v boji proti škodcom. Obe zlúčeniny obsahujú prvok – bor. Borax je látka, ktorá je lacnejšia a menej toxická.

Borax sa hmyzu musí dostať priamo do organizmu.
Šváby.

Zbaviť sa ich je ta najťažšia úloha. Borax je však pre nich jed. Je potrebné si pre nepozvaných hostí pripraviť špeciálne „jedlo“. Z dvanástich varených vajec vyberieme žĺtok a zmiešame ho s 70 g bóraxu. Potom pridáme pol šálky cukru. Zmes bude vyzerať ako cesto. Vymodelujeme malé guľky a rozmiestnime v dome alebo byte. To je všetko!

11493755556boraxballs1

Mravce.

Mravce milujú med. Preto bórax zmiešajte s medom v pomere 1: 3. Môžete použiť zmes bóraxu s cukrom 1: 3. Najlepšie je zmes nasypať na miesta výskytu mravcov.

214937555562

Blchy

Ďalším nezvaným hosťom v domácnostiach. Kladú vajíčka do kobercov. Koberce najskôr starostlivo vydrhnite. Posypte bórax na miesta, kde sú blchy. Dajte pozor, aby v miestnosti nebola zvieratá alebo deti. Posled krok – prebytočný bórax odstráňte vysávačom.

Nechajte pôsobiť po dobu 36 hodín a potom mŕtve blchy povysávajte vysávačom.

314937555563

zdroj:FAITHTAP

You Might Also Like