Život

Po smrti svojej ženy, starý muž 10 rokov rozpadnutom dome len prežíval. Jedného dňa sa mu ale konečne pošťastilo

71-ročný Rumun Jon Negril sa nedávno preslávil po celej krajine. Posledných 10 rokov prežil svoje sám vo svojom dome v Bukurešti.

Bohužiaľ, miesto, kde býva, sa len ťažko dá nazvať domovom. Polozničená chatrč bez okien, dvere, ktoré držali len zázrakom, mu po dlhé roky slúžila ako útočisko.

Starý muž však dlhodobo nevenoval pozornosť stavu svojho príbytku. Pred 10 rokmi mu pri požiari zomrela manželka, od tej doby už nežil, len prežíval.

Našťastie, súcitní susedia, pár známych z jeho života a zamestnanci sociálnych služieb mu pomohli začať lepší život. Bolo vidieť, že samotný dôchodca nemal silu ani chuť sa o seba starať. Zármutok po smrti milovanej ženy mu akoby znemožnil ďalej existovať. On sám sa nesnažil s nikým komunikovať a susedia verili tomu, že jednoducho už nechce žiť.

Rázne odmietol vysťahovanie sa z tejto chatrče, hoci mu bola zima kvôli otvorom, cez ktoré prefukoval vietor. Spolu so svojou ženou tam prežili mnoho šťastných rokov.

Niekoľko rokov po jej smrti v ňom bol úplný neporiadok. So starým mužom sa opakovane rozprávali aj zástupcovia sociálnych služieb, no zakaždým odišli bez výsledku.

Všetko sa zmenilo, keď sa jeho príbeh dostal na sociálne siete. Videli ho aktívni dobrovoľníci, ktorých jeho situácia chytila za srdce. Mnohí sa zhodli na tom, že by mu mali urýchlene zabezpečiť nové bývanie.

 

Samozrejme, nikto ho nechcel vysťahovať nasilu, preto urobili kompromis. Hneď vedľa jeho starého príbytku mu vybudovali nový prístrešok.

Zakúpili obyčajný kontajner a vybavili ho všetkým potrebným pre osamelého starčeka. Vo veľmi krátkom čase ľudia, ktorých sa tento príbeh dotkol, začali mužovi posielať tisícky eur.

Jedného krásneho dňa sa na jeho dvore objavil žeriav, ktorý mu opatrne spustil na zem nový príbytok. Ostal pomerne dosť prekvapený a pozorne sledoval, čo sa bude diať.

Vo vnútri jeho nového bývania nie sú žiadne zbytočnosti, no napriek tomu to vyzerá neporovnateľne lepšie ako to, v čom býval predtým. Teraz sa už nemusí obávať toho, že mu bude v zimnom období chladno a taktiež nebude potrebovať hromadu starých prikrývok len aby nezamrzol.

Všetci sa postarali o to, aby mu tam nič nechýbalo. Pocity, ktoré mal muž po prekročení prahu, sa dajú len ťažko opísať slovami…

 

Životom skúšaný vdovec bol úprimne prekvapený, keď uvidel, aký dar dostal v podstate od neznámych ľudí. Susedia tvrdia, že teraz sa začal znovu usmievať a nemá problém s nimi prehodiť aj niekoľko viet!

Vo videu muži uvádzajú, že by mu radi postavili plot, cez ktorý by už nemohli prechádzať narkomani, aby si na jeho pozemku dali svoju dávku. Taktiež inšpirujú ostatných, aby robili takéto veci a ukázali svetu, že existujú ešte stále láskaví a ochotní ľudia.

https://www.facebook.com/seen.everything/videos/1211615282276340/

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

zdroj:videoboom.cc

You Might Also Like