Zdravie

Spíte v noci s otvoreným oknom? Toto by ste mali vedieť!

V akom prostredí radi spíte? V chladnej miestnosti zachumlaný až po uši do perín alebo naopak v spálni vyhriatej, kde postupom času zo seba skopáváte perinu na zem? Vedci došli k záverom, že spánok v chladnej miestnosti má pre naše telo blahodárne účinky a veľký vplyv na naše zdravie!

1) Spánok v chladnom prostredí riadi vašu optimálnu telesnú váhu.Metabolizmus viac spaľuje tuky. Spanie v chlade tiež zaručuje lepšiu kvalitu spánku, čo sa premieta na celkovej pripravenosti tela na druhý deň a väčšej odolnosti voči stresu. Ráno sa budete cítiť veľmi sviežo a pripravení na náročný deň.

2) Štúdie tiež ukazujú, že spanie v chladných priestoroch redukuje symptómy fybromyalgie a syndrómu spánkového apnoe, čo sú chronické únavové syndrómy, u ktorých lekári veľmi zložito objavujú ich príčiny. Najzdravšie cestou je teda spať len s vystrčenou hlavou, ktorá bude siahať von z periny v chladnom prostredí, ktoré dokáže prirodzene regulovať vašu telesnú teplotu.

A aké je teda tá magická teplota pri ktorej spať?
Podľa vedcov v ideálnom rozmedzí medzi 15 až 19 stupňami Celzia. Ničoho sa neobávajte a vyskúšajte metódu ešte túto noc! Výsledky sa zaručene objavia.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like