Rady a nápady, Zaujímavosti

Nikto nechápal, že jej kúpelňa vonia tak nádherne. Až ale uvidíte tento jednoduchý trik, vyskúšate to hneď tiež!

V dnešnej uponáhľanej dobe je veľmi náročné si vyčleniť čas na domáce práce. Jednoducho sme natoľko unavení z práce, že jediné čo zvládame, je umyť sa a ísť spať. Tak to pokračuje do nekonečna. Z toho vyplýva, že najviac špiny sa nám usadzuje v kúpeľni a na toalete, na miestach, ktoré sú nami najviac okupované …

Mnoho čistiacich prostriedkov, ktoré si kupujeme v supermarketoch, vysušuje kožu, majú nepríjemný chemický zápach a negatívny vplyv na dýchacie cesty. Pri tomto manévrovaní s chemikáliami by preto bolo dobré sa vždy vopred obliecť do skafandra s plastovými ochrannými okuliarmi, aby ste z tohto procesu unikli bez ujmy na zdraví.

My vám dnes poradíme, ako si pripraviť čistiaci prostriedok jednoducho u vás doma. Veríme, že s výsledkom budete milo prekvapení!

Čo budete potrebovať:

  • 50 g jedlej sódy
  • 50 ml prostriedku na riad
  • 10 kvapiek citrusového esenciálneho oleja

Postup:

Nasypte si určité množstvo sódy do vhodnej nádoby na miešanie. Pridajte k nej prostriedok na umývanie riadu a dobre premiešajte, aby vám vznikla hladká konzistenčná látka. Následne do zmesi nakvapkajte citrónový esenciálny olej.

Po premiešaní môžete bez akýchkoľvek obáv pristúpiť k čisteniu. Naneste prostriedok na hubku a uvidíte ten zázrak, akým bude miznúť špina z vašej kúpeľne!

You Might Also Like