Rady a nápady

Manžel doniesol zo záhrady tekvicu a kúpil 4 vonné sviečky. Jeho dielo obdivuje celá ulica. Tu je návod

Máte doma tekvice a chcete si ich vyzdobiť, no neviete ako na to? Ponúkame vám návod a inšpirácie, s ktorými sa budete môcť zapojiť do súťaže o najkrajšie vyrezanú tekvicu! Budete k tomu potrebovať nôž, lyžicu, šidlo, šablónu s jednoduchým alebo zložitejším vzorom, fixku, papier, na ktorý si obrázok nakreslíte a pár sviečok.

 

 

Na výrobe tejto dekorácie nie je nič ťažké: odstráňte vrch tekvice, a vyberte z nej dužinu.

Podľa vopred pripravenej šablóny si pomocou noža odstráňte nepotrebné časti tekvice.

Do vnútra môžete vložiť sklenenú nádobu ovinutú svetielkami alebo ju môžete dozdobiť girlandou.

Tento lampášik nám okamžite učaroval.

Niečo pre milovníkov zvierat.

Možno vám to zaberie viac času, no aj napriek tomu si v obývačke vytvoríte tajomnú atmosféru, ktorej sa potešíte nielen vy, ale aj vaše deti.

Fanúšikovia Harryho Pottera si prídu na svoje…

Nádhera!

Tradícia vyrezávania má dlhoročnú históriu. Po prvýkrát sa tieto tekvicové lampy objavili v Spojenom kráľovstve, no najskôr ich vyrábali z repy. Vtedy sa verilo, že ak podobné plody boli v blízkosti domu počas sviatku Všetkých svätých, dokázali odohnať zlých duchov. Potom sa tento zvyk preniesol do USA, kde sa odstrašujúce svietidlá začali vyrábať z tekvíc, pretože boli dostupnejšie a lacnejšie.

Ak chcete vytvoriť takúto tekvicu s podsvietením, musíte si vybrať svetelný zdroj. Zvyčajne sa používajú sviečky, ale teraz sú veľmi obľúbené girlandy a blikajúce LED diódy. Pri výbere zdroja osvetlenia dávajte pozor na bezpečnosť a dno tekvice – ak bude krivé, bude ťažké vložiť do tekvice sviečku tak, aby nespadla.

Neobmedzujte svoju kreatívnosť! Ak sa vám páči zložitejšie kreslenie, nebojte sa urobiť niečo zlé. Dokonca aj vtedy, keď ste v procese práce odrezali niečo, čo ste nemali, môžete ho pripojiť naspäť s pomocou špáradlá. Vsuňte špáradlo polovicou do časti, z ktorej ste odrezali nesprávny kúsok a napichnite na neho ten chýbajúci. Jedinou nevýhodou je, že vyschne rýchlejšie ako zvyšok tekvice, takže buďte pripravení rozlúčiť sa s ňou o niečo skôr.

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like