Rady a nápady

Ohnisko z bubna práčky? Návod krok za krokom!

Netradičné ohnisko na dvorček, či záhradu. Tento nápad zbožňujem jednak preto, že pracujeme s tým, čo by sme inak hodili na skládku, ale tiež preto, ako úžasne potom ohnisko vyzerá. Navyše ho potom môžete aj použiť ako vonkajší gril pri teplých letných večeroch.

TIP: Vy, ktorým sa toto ohnisko páči ako nám, ale máte „iba“ (našťastie) funkčnú práčku – nezúfajte a nesnažte sa hľadať dôvody, prečo je čas na nákup práčky novej, keď vám ešte môže slúžiť! Starý bubón si môžete zaobstarať napríklad v miestnom zbernom dvore.

Čo budeme potrebovať:

1 bubón z práčky

kotúčovú brúsku (môže i nemusí byť)

drôtená kefa či brúsny papier

bezpečnostné okuliare (môžu i nemusia byť)

oceľové rúrky, či profily na nožičky

zváračka (ak chcete privariť nožičky)

žiaruvzdorná farba

Krok 1: Vyčistite bubon. Preč musí všetko z plastu a všetky nečistoty.

Krok 2: Uhlovou brúskou odrežte všetko čo prekáža, alebo čo sa vám nepáči. Nemusí to byť, je to čisto na vás. Na fotografii sa riadi pravidlom, že v jednoduchosti je krása.

Krok 3: Zbrúste všetky ostré hrany dohladka a brúsnym kotúčom, či papierom celý bubon zbrúste, aby ste ho zbavili všetkých povrchových nečistôt.

Krok 4: Narežeme si oceľové profily, či rúrky a privaríme ku dnu bubna. Ak nechceme, či nemôžeme zvárať, tak môžeme použiť klasiku – skrutky a matice.

Krok 5: Natrite bubon ľubovoľnou farbou. Dajte skutočne pozor na to, aby ste použili žiaruvzdornú farbu – obzvlášť, ak budete chcieť ohnisko použiť aj na opekanie.

Hotovo! 🙂

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like