Rady a nápady

Patríte medzi milovníkov orchideí? 5 osvedčených trikov na ich pestovanie!

O orchideách už bolo napísané veľa. Niečo sa spoľahlivo osvedčilo, niečo iné si svojich fanúšikov nenašlo. Ak však chcete získať orchidea, ktorá odolá času a bude neustále plná kvetov, potom si prečítajte nasledujúce tipy pre starostlivosť o orchidey.

Aj keby ste nehodlali naše rady ihneď vyskúšať, pretože zrovna Vašej orchidejce sa darí krásne, ponechajte si ich v zálohe, môžu sa Vám hodiť. Do komentárov nám môžete napísať Vaše tipy na pestovanie orchideí!

TIPY NA PESTOVANIE ORCHIDEÍ:


Nepresádzajte:
Všimli ste si, že sa v kvetinárstve aj v obchodoch, orchidey vždy predávajú v priehľadných kvetináčoch? Nie je to náhoda. Korene orchidey potrebujú veľa svetla. Preto je v žiadnom prípade nepresádzajte, keď si ich prinesiete domov. V pôvodnom kvetináči a s rovnakou kôrou (zeminou), ich môžete nechať až 2 roky.

Zalievajte správne:
Prchidea zalievajte raz za 5-7 dní. V zime stačí raz za 10 dní. Najviac odporúčaná metóda je ponoriť orchidea na 5 minút do vody a potom nechať odkvapkať. Zabránite hnilobe. Orchidey zle znáša kohútikovú vodu. Vždy sa vyvarujte toho, aby bolo vlhké stredovej srdce orchidey.

Svetlo:
Umiestnite orchidea na miesto, ktoré je veľa svetlé. Ideálne do slnečného izby s balkónom. Nedávajte však rastlinu na priame slnko. Ľahko sa spáli.

Presádzanie:
Uchopte orchidea zospodu za listy a jemne ju vytiahnite. Dávajte pozor na korene, ktoré vytŕčajú nad zmes. Po vybratí z nádoby, rastlinu opatrne uchopte a zalievaním odstráňte všetku hmotu z priestoru medzi korene. Vodou zalievajte do posledných zbytkov starého substrátu. Zbavte rastlinu starých a suchých koreňov. Pripravte si nový kvetináč, ktorý by mal byť o niečo väčší, než predchádzajúce. Najlepšie o cca 2-3 cm a zasaďte.

Striedavé teploty:
Kontrast medzi dennými a nočnými teplotami má blahodarný účinok, čo sa týka orchideí. Všeobecne platí, že orchidejky potrebujú teplotu medzi 21 a 29 stupňov Celzia počas dňa, a 15-18 stupňov v noci.

Zdieľajte tieto super triky na pestovanie orchidey s vašimi priateľmi! Určite sa im budú tiež hodiť!

You Might Also Like