Krása, Recepty

Každá žena túži po hladkej a vyživujúcej pleti. Poradíme Vám, ako drahé nočné krémy si viete vyrobiť aj doma z pár surovín!

Denný a nočný krém sú pre väčšinu žien to najdôležitejšie v starostlivosti o pleť. Nepotrebujete však drahé krémy. Pomôžu vám aj domáce a lacné varianty. Dôležité je, že vďaka nim svojej pleti doprajete dávku antioxidantov bez zbytočnej chémie. Vyberte si svoj obľúbený krém a najlepšie vyskúšajte všetky štyri:

1. Krém z aloe vera, mlieka a olivového oleja

Tento krém je zdrojom vitamínov, minerálov a aminokyselín, ktoré vás zbavia kruhov pod očami a koža bude dokonale hydratovaná.

Potrebujete:

2 polievkové lyžice gélu aloe (30 g)

– 1 lyžica olivového oleja (16 g)

– 2 polievkové lyžice mlieka v prášku (30 g)

Stačí zmiešať všetky ingrediencie, aby ste získali hladký krém. Pred aplikáciou dôkladne umyte tvár mydlom (najlepšie prírodným – napríklad z olív) a vlažnou vodou. Ľahko vmasírujte krém a nechajte ho pôsobiť celú noc. Ráno stačí pleť opláchnuť.

2. Avokádový krém a vajcom

Možno je táto kombinácia trochu zvláštne, vajcia však spomaľuje starnutie pokožky a dokonale ju vyživuje. Je tiež potrebné vedieť, že avokádo obsahuje mastné kyseliny, ktoré pokožku chránia pred slnkom a škvrnami. Táto maska ​​je dokonalá pre citlivú pokožku.

Potrebujete:

– polovica zrelého avokáda

– 1 žĺtok

Vytvorte pastu z avokáda a pridajte do nej žĺtok – všetko premiešajte. Môžete tiež použiť mixér. Aplikujte krém na očistenú tvár a chvíľu počkajte, kým sa krém nevstrebe. Ráno len opláchnite tvár. Tento krém sa odporúča používať iba 2x týždenne, pretože funguje ako pleťová maska.

3. Pomarančový krém s prírodným jogurtom

Mnoho vitamínov, antioxidantov, krásna koža a tá vôňa … Takéto výhody má krém z nasledujúcich ingrediencií:

– kôra z 1 pomaranča

– 1 polievkovú lyžicu kurkuma (15 g)

– ½ hrnčeka prírodného jogurtu (100 g)

– 1 lyžičku citrónovej šťavy (5 ml)

Príprava: Dôkladne premiešajte všetky zložky, kým nevznikne hladký krém. Na tvár naneste obľúbený peeling a potom naneste pomarančový krém. Nechajte ho pôsobiť iba 15-20 minút, pretože citrónová šťava môže dráždiť citlivú pleť. Pokiaľ chcete nechajte krém pôsobiť cez noc, vynechajte citrónovú šťavu.

4. Krém s medom a kokosovým olejom

Med a kokosový olej sú kombináciou, ktorá vyživuje a zvlhčuje pleť a zároveň ju vyhladzujú.

Budete potrebovať:

– 1/2 hrnčeka kokosového oleja (100 g)

– 3 polievkové lyžice medu (75 g)

Zmiešajte dve zložky, aby ste získali hladký krém. (Môžete ho krátko ohriať v mikrovlnke, aby bol ideálne hladký). Krém naneste na tvár a nechajte pôsobiť celú noc.

You Might Also Like