Rady a nápady

Tento nezvyčajný trik používa môj manžel pred spaním, dáva mokrý uterák pri okno.

V letných mesiacoch, kedy slniečko svieti najdlhšie, vyvoláva „ starosti“ hlavne u majiteľov panelákových bytov. Slnko ich prehrieva a dovnútra prúdi len teplý vzduch. Vtedy si nejeden človek povie, že prečo si nekúpil klimatizáciu.

Klimatizačné jednotky nie sú najlacnejšou záležitosťou, preto vám vieme poradiť ako vyriešiť problém s teplom aj bez utratenia kopy peňazí. Stačí len vyskúšať, určite neoľutujete.

Sú noci kedy sa nám nedá spať, cez leto to  zapríčiňuje dusný a horúci vzduch. Čo urobiť preto, aby váš spánok bol kvalitný? Vezmite vankúš a na 10-15 minút ho pred spánkom šupnite do chladničky.

Počas noci vám môže pomôcť  bežný uterák, najlepšie z froté materiálu. Vezmite uterák a nechajte ho na pár sekúnd namočený v studennej vode, potom ho vyberte a položte čo najbližšie do otvoreného okna, poprípade na parapet. Takúto „ prírodnú klímatizáciu“ používajú aj na Kube.

Ak je  vzduch v miestnosti prehriaty, ochladiť ho môžete pomocou kociek ľadu. Vezmite misku s ľadom, položte ju pred ventilátor a zapnite.

Počas dusných dní je skvelým riešením ochladzujúci kúpeľ. Toto ovlaženie je veľký pomocník pred zaspávaním, urýchli ho a vám bude príjemne.

Elektrické spotrebiče by ste nemali mať v izbe, hlavne vtedy, ak vyžarujú teplo. Ak ich odstraníte, budete eliminovať zbytočné teplo navyše.

Počuli ste už o triku s ponožkami? Tak toto môže byť jedným z najlepších riešení počas dusnej noci. Vezmite vlhké, čisté ponožky, vložte ich do chladničky alebo pre lepší výsledok do chladničky na pár hodín a pred spánkom si ich natiabnite na nôžky.

Máte aj vy nejaké triky, o ktoré sa chcete podeliť? Pokojne nám ich nechajte v komentároch!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: takprosto.cc / pexels.com / bigstock.com

You Might Also Like