Zaujímavosti

Korenie, ktoré má mnoho domácnosti a jeho neuveriteľné účinky! Odhalili ich už starí Gréci a Rimania!

Niektoré miesta majú veľmi špecifickú vôňu, ktorá spôsobuje, že sa tam cítime komfortne a pohodlne a neskôr si toto miesto spájame s konkrétnou vôňou. Vedia o tom dobre všetci, ktorí … nej liečia. U nich doma to vonia zapáleným bobkovým listom. Ukazuje sa totiž, že má skvelé vlastnosti! Bobkový list sa používa skôr na ochutenie jedál … Je veľmi populárny v stredomorskej kuchyni, ale aj nás má svoje miesto.

Už starí Gréci a Rimania vedeli, že je to skvelé korenie, ale navyše j i zdraviu prospešný. Symbolom víťazstva nie je len tak pre nič za nič!

Ukazuje sa, že bobkový list má účinky upokojujúce, protizápalové, analgetické a … funguje ako prevencia proti epileptickým záchvatom! To všetko vďaka zložkám, aké obsahuje olej z listov.

Vdychovanie oleja čistí dýchacie cesty, znižuje krvný tlak, pomáha regulovať hladinu cukru v krvi a tiež ovplyvňuje našu náladu a redukuje stres.

Zábavné je, že nikto nemá rád chuť bobkového listu, keď ho náhodou v nejakom jedle rozhryzne … Jeho vôňu by sme ale mali vdychovať čo najviac 🙂

Uvedomte si, že bobkový list musí byť naozaj vyschnutý, aby dobre horel! Mali by sme ho vložiť do nejakej bezpečnej nádoby, aby nedošlo k požiaru.

Už po niekoľkých minútach začne vznášajúce sa vôňa vyvolávať relaxačné pocit, uvoľní svaly, zníži hladinu stresu a pripraví unavenú myseľ a telo k zdravému spánku. Rimania a Gréci vedeli, čo robia! 🙂

You Might Also Like