Rady a nápady, Zaujímavosti

Myslíte si, že vodka je len na pitie? Ani vo sne mi nenapadlo, na čo všetko ju viem doma použiť. Tieto nápady sú na nezaplatenie

Hoci tento alkoholický nápoj dokáže spôsobiť viac problémov, ako úžitku, existujú výnimky. Aj v prípade, že neholdujete alkoholu, fľaša vodky sa vám určite zíde!

Využitie vodky v domácnosti

  1. Eliminuje zápach z cigariet

Zafajčené sedadlá v aute zbavíte zápachu, ak si vodku zriedite s vodou v pomere 1:1 a postriekate “zamorené” oblasti. Rovnakým spôsobom odstránite škvrny na čalúnení a to nielen v aute, ale aj doma. Vydenzifikujte si nábytok, nemusíte sa báť, že vám bude zapáchať, pretože vôňa po vodke sa rýchlo odparí.

водка в быту

  1. Vyčistite okná

Vodkou môžete nahradiť všetky prostriedky na ručné umývanie skiel, zrkadiel a dioptrických okuliarov.

вымыть стекла

  1. Zabojujte s plesňou

Niekedy stačí úplne málo a plesne medzi dlaždicami sú preč. Stačí ak vodku vylejete do spreju a nastriekate na požadované miesta. Necháte pôsobiť 5-10 minút a opláchnite s pomocou hubky.

очистить швы между плитками

  1. Chráňte svoje rastliny

Často sa na obľúbených izbových rastlinách vyskytujú vošky. Navlhčite si vatový tampón vo vodke a potrite ním zasiahnuté listy a stonky.

тля на растениях

  1. Leštidlo

Keramika, porcelán, sklo či kovové materiály budú v kúpeľni žiariť ako nové, v prípade, že ich pretriete handričkou namočenou vo vodke.

водка в быту

  1. Čistenie lustra

Fanúšikovia krištáľových svietidiel určite vedia, aké náročné je umývanie maličkých časti lustra. Zmiešajte si 3-4 PL vodky s 500ml vody a postriekajte luster. Roztok odstráni aj dlhodobo zarytý prach. Pred čistením si pod luster rozložte absorpčnú handru.

водка в быту

  1. Odstráni aj mydlové škvrny

Pozostatky mydla rozpustí sprej s vodkou, ktorý nastriekate na škvrnu a po niekoľkých minútach opláchnete vodou.

отмыть мыльницу

  1. Osvieži obuv

Ak už nechcete, aby vaše topánky zapáchali, nastriekate do nich vodku a nechajte vyschnúť. Budú ako nové!

Nezabudnite sa o tieto super nápady podeliť s vašimi priateľmi

воняет обувь

zdroj: Sovkusom.ru

You Might Also Like