Život

Čo dcéra našla v matkinej izbe 40 dní potom, čo bola poslaná do neba?

Pravdepodobne nie je nič škodlivejšie a smutnejšie ako myšlienka, že ste svoj život prežili márne. Nič nedosiahol, nejako žil a iným neprinášal úžitok. Bohužiaľ, toto uvedomenie nemusí prísť vo veľmi mladom veku. Sedíte a myslíte si, preto som svoj život odložil na neskôr ?

Úprimne chceme pochopiť, prečo sa to deje. Niektoré veci pre nás zostávajú dodnes nepochopiteľné, ale nikoho neodsúdime. Svet a spoločnosť sa pravdepodobne vyvíjajú príliš rýchlo na to, aby sa pokúsili vyvodiť nejaké závery. Nemôžeme si však pomôcť a tento príbeh zdieľať.

ŽIVOT NA NESKÔR

Až po 40 dňoch si Lyuba trúfla vrátiť sa do domu svojich rodičov, aby si tam veci usporiadala. Otec je preč už niekoľko rokov a moja matka odišla len niečo pred mesiacom. Rodičia žili vo veľkom dome v dosť preplnenej dedine, ale zrazu sa stmievalo. Celý ten čas Lyuba žila s priateľom a dnes sa rozhodla prenocovať.

V prázdnom dome však zostáva ešte veľa vecí. A to je takzvaná tajná miestnosť, ktorá počas života mojej matky fungovala ako sklad, do ktorej nemal prístup ani môj otec. Čo môžeme povedať o samotnej Lyube. Teraz by tam mohla ísť. Tu je kľúč jej matky. Nie je jasné, prečo sa jej prsty tak trasú.

Zámok ticho zacvakol a Lyuba sa dostala do svätyne svojho domova. Kedysi tu otec vyrábal spoľahlivé police a teraz na nich ležali všetky rodinné veci. V spodnej časti tiež našla dve veľké predrevolučné truhlice pokryté mosadzou. Čo sa našlo na týchto regáloch?

Lyubini rodičia sa strašne báli chudoby, a tak odvliekli všetko, čo sa im zdalo cenné, do ich skladu. V podstate to boli početné strihy látok, uterákov, posteľných súprav , niektoré elegantné obleky, šaty a blúzky podľa týchto štandardov. To všetko sa usadilo na policiach a truhliciach v očakávaní „lepších“ časov.

Keď Lyuba vyrástla a požiadala rodičov o niečo elegantné, jej matka to často odmietala, ale niekedy dostala z košov niečo vtipné. Čokoľvek, čo by som si sama chcela obliecť. Prekvapilo ju, že jej dcéra tak rýchlo vyrástla a ani jej tieto šaty nestačili.

Život na neskôr

Lyuba sa ale nevydala. Po škole ju rodičia dali tu do kancelárie, zatiaľ čo všetci prominentní nápadníci dediny, aj keď bohatí, napriek tomu odišli. Iba Vanka da Sanka zostala, podľa mamy a otca, obaja ošarpaní. Takto to prešlo stále. Žili skromne a akoby v zálohe. Dokonca sa snažili nemíňať veľa peňazí, živili sa zo svojej farmy.

Takto pracovala Lyuba v kancelárii až do svojho odchodu do dôchodku. Všetkých nápadníkov, ktorých to bolo, rodičov odradili a keď boli preč, bola Lyuba úplne sama. Vo vákuu. V miestnosti s policami plnými rôznych vecí. Niečo už z času na čas chátralo, chátralo. Našla som aj bábiky, ktoré matka zhromaždila pre budúce vnúčatá. Rozplakala som sa. Odkiaľ teraz prichádzajú?

Niektoré veci som rozdala, ostatné bolo treba vyhodiť. Našlo sa zlato v kávovej skrinke. Hľadala som peniaze, vedela som, že ich mama niekde drží. Úplnou náhodou ju našli, keď si Lyuba zo zvyškov pletie koberec pod nohy. Tieto zvyšky boli navinuté do guličiek a teraz vo vnútri jednej z nich boli namiesto jadra americké bankovky . Rozmotala ďalšie spletence. Peniaze! Chcela ich však dať svojmu susedovi. Bolo šťastie, že som nemal čas.

Rodičia veľa našetrili, dosť na byt v regionálnom centre. A teraz žije Lyuba v tomto byte. Má šesťdesiat rokov – žiadni rodičia, deti, vnúčatá. Život prešiel akoby márne. Ako keby jej zadržali život. Na neskôr. Kedy to bude lepšie. Bude to stále najlepšie?

Rada

Vtedy bola doba, ľudia sa báli, že im nič nezostane. No bolo by to v poriadku, ale dcéra bola nastavená rovnako. Je čudné a smutné byť sám v 60 rokoch s ťažkým uvedomením si, že nič nie je pred vami. Ako môžete s týmito myšlienkami žiť normálne? Vieme, že Lyuba často chodí k rieke, chodí po meste, akoby sa snažila dýchať vzduch. A starý dom je v dedine stále prázdny. S tajnou miestnosťou a truhlicami …

Život sa nedá odložiť na neskôr . Možno táto žena bude mať ešte čas veriť, že v živote existujú farby. Prečítajte si nasledujúci materiál o tom, prečo je také dôležité spoliehať sa na svoje silné stránky a ako zmeniť svoj osud . Ďakujeme, že ste s nami zostali!

You Might Also Like