Zaujímavosti

VIDEO: Krokodíl obrovskou rýchlosťou zaútočil na nič netušiaceho geparda. Sila útoku prekvapila aj sprievodcu

Turistický sprievodca z Južnej Afriky zverejnil na sociálnej sieti video zachytávajúce útok veľkého krokodíla na nič netušiaceho geparda.

Busani Mtshali sa stal svedkom hrozivého incidentu počas safari výpravy v súkromnej rezervácii v juhoafrickej provincii KwaZulu-Natal.

K útoku došlo počas živého vysielania na sociálnej sieti. Skupina turistov sledovala gepardiu rodinu, ktorá sa prišla osviežiť do oázy s vodou. Dospelá gepardica sa sklonila k vode a začala piť. Jej potomkovia, dvaja mladí gepardi sa zatiaľ potulovali okolo.

Sprievodca Mtshali, ktoré to celé nahrával, si vo vode všimol tmavý tieň, ktorý sa pod hladinou začal približovať ku gepardovi. Sila, s akou 4-metrový krokodíl zaútočil na gepardiu samicu, prekvapila aj známeho sprievodcu, ktorý už v divokej prírode videl takmer všetko.

Krokodíl chytil zaskočeného predátora priamo pod krkom a vymrštil ho do vzduchu aby ho následne stiahol pod hladinu. Gepard vo vode nemal šancu, po krátkom boji zostala hladina napájadla zlovestne pokojná.

Video nie je vhodné pre citlivejšie povahy.

Zdroj: YouTube/ Kruger Sightings

You Might Also Like