Zdravie

Dajte si pred spaním pod jazyk zmes soli a cukru! Výsledky budú blahodárne!

Všetci súhlasíme s tým, že každý z nás potrebuje dobrý nočný spánok, však? Myslím, že všetci poznáte ten pocit, keď sa prehadzujete celú noc, hľadíte na strop, rozmýšľate o živote a zrazu vyjde slnko a vy musíte vstávať do práce, či školy. To je veľmi zlé, lebo keď nemáte dostatok spánku nie ste schopní dokončiť svoju domácu úlohu, prácu okolo domu, šoférovať. Vlastne nemôžete takmer nič!

Podľa odborníkov nespavosť môže mať mnoho príčin, ako napríklad: stres, depresia, úzkosť, problémy v práci atď. Takže, keď idete do postele nemyslíte na spánok, ale na voje pracovné, či rodinné problémy alebo na to, čo vás čaká zajtra. Na tomto je zlá jedna vec, a to to, že váš mozog nemôže oddychovať a je aktívny celý čas, čo má za následok , že vy nemôžete zaspať

Mali by ste tiež vedieť, že niektoré drogy, ale aj lieky môžu byť tiež príčinou nespavosti. Ako napríklad lieky na srdce, lieky proti vysokému tlaku, či bolesti, antihistaminiká atď.  Tieto lieky môžu prispievať k problémom so spánkom. Niektoré z nich u vás najprv vyvolajú ospalosť alebo taktiež spôsobujú problémy so žalúdkom, ktoré vás nútia ísť často na toaletu a tým narušujú váš spánok ešte viac. A dá sa bez problémov konštatovať, že bez poriadneho spánku nemôže nikto z nás plnohodnotne fungovať.  Spánkom si totiž dopĺňame naše baterky.

Ako sme spomenuli už predtým a ako už všetci dobre vieme, spánok je vo všeobecnosti extrémne dôležitý pre  naše zdravie. Áno, spánok je dôležitý pre vaše telo, myseľ a každú vitálnu funkciu vášho tela. Ak spíme viac môžeme byť produktívnejší a dokončiť naše denné povinnosti bez nejakých problémov. Ľudské telo potrebuje najmenej 8 hodín spánku, pretože to je čas potrebný na kompletné načerpanie energie a dobitie celého organizmu. Veľa ľudí na svete verí, že kofeín im pomôže ak nespali dostatočne dlho, ale rozhodne sa mýlia! Kofeín môže poskytnúť len krátky dočasný príval energie a akonáhle sú jeho účinky preč, budete sa cítiť dokonca horšie než predtým. Takže by ste mali prestať piť kávu a energetické drinky nabité kofeínom, len aby ste prežili deň. Začnite používať tento recept, ktorý vám dopomôže k tomu, že v noci budete spať ako bábo.

A ešte jedna vec! Je veľmi dôležité, aby ste sa vyhýbali pozeraniu televízie a práci na počítači najmenej hodinu predtým ako pôjdete spať. Toto môže byť veľmi užitočné a pomôže vám to zaspať oveľa rýchlejšie. Keď pozeráme televíziu ale pracujeme na našom počítači náš mozog je vo veľkej pohotovosti a po práci s ním náš organizmus potrebuje čas na upokojenie mozgu predtým ako zaspíme.

Ale buďte bez obáv, pretože ako sme povedali predtým, je tu úplne prírodný prostriedok, ktorý vám pomôže s vašim problémovým spánkom. A tento liek je extrémne účinný, zobudíte sa plní energie a oddýchnutí. Najlepšia vec na ňom je ľahká výroba z úplne bežných prísad, ktoré určite máte vo svojej kuchyni. Takže tajomstvom tohto domáceho prírodného lieku je nerafinovaná morská soľ a hnedý cukor. To je všetko!

Budete potrebovať nasledujúce ingrediencie:
1 čajová lyžička nerafinovanej morskej soli
5 čajových lyžičiek hnedého cukru

Pokyny:
Stačí zmiešať vyššie spomenuté ingrediencie a skonzumovať polovicu čajovej lyžičky zmesi predtým ako pôjdete spať. Len si zmes uložte pod jazyk – tá sa po chvíľke rozpustí. Nezabudnite dodržiavať pomer morskej soli a hnedého cukru 1:5.

Naozaj dúfame, že bol tento článok pre vás užitočný a nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi a rodinou. Ďakujeme vám a želáme pekný deň.

zdroj: healthylifetricks.com

You Might Also Like