Rady a nápady

S týmto trikom vám zakorení každá kupovaná ruža z kvetinárstva. Budú vám rásť niekoľko mesiacov

To, že niesi záhradník, neznamená, že nedokážeš vypestovať prekrásne ruže. Zima je najlepší čas na zakoreňovanie ruží. Ak máš vo váze pár ruží tak ešte dlho si môžeš užívať ich krásy, ak ich vykoreníš a zasadíš. Ukážeme vám ako treba porezanú ružu zakoreňovať.

– Potrebuješ len 1 ružu, ktorú musíš stimulovať, aby vypustila korene a mohol si ju zasadiť.

Výsledok vyhľadávania obrázkov

– Vrch ruže odrež tak, aby neostal žiadny kvet na stonke a stonka musí byť 25 cm dlhá. Miesto, kde si z ruže odrezal natri voskom. Listy odrež tiež a trošku odrež aj zo spodnej časti ruže. Spodnú časť ruže musíš už len stimulovať, aby pustila korene. Môžeš vyskúšať všetky 3 spôsoby na dosiahnutie toho, aby ruža pustila korene, ale každý spôsob vyskúšaj na rozdielnej spodnej časti ruže nie na tej istej a potom môžeš porovnať, ktorý spôsob funguje najlepšie.

Zakoreňovanie ruží

– Do 1 litra vody daj čajovú lyžičku droždia. Spodnú časť ruže (nie tú, ktorú sme natreli voskom) daj do vody. 1/3 stonky nech je vo vode a nechaj ju tam 1 deň. Potom stonku opláchni vlažnou vodou a daj do fľaše tak, aby polovica stonky bola vo vode. Vždy dolievaj vodu, aby bola vždy polovica stonky vo vode až kým nezačne púšťať korene.

Výsledok vyhľadávania obrázkov

– Do 1 litra pridaj polievkovú lyžicu medu a rozmiešaj, aby sa med rozpustil. Daj do nej stonku ruže a nechaj ju tam na 12 hodín tak, aby 1/3 stonky bola vo vode. Potom ružu prelož do inej fľaše tak, aby stonka bola do polovice vo vode.

– Do vázy daj vodu a daj do nej 10 čerstvých kvapiek Aloe šťavy. Ak máš doma kvet Aloe tak si to môžeš vyskúšať. Aloe urýchli výrast koreňov a tiež posilňuje ružu. Voda nech je po polovicu stonky na dobu 10 dní a po 10 dňoch pridaj ešte 6 kvapiek šťavy z Aloe.

– Ak už vidíš korene z ruže tak korene zasyp pôdou a o pár dní budeš mať prekrásne ruže.

Súvisiaci obrázok

You Might Also Like