Zaujímavosti, Zdravie, Život

Toto sú potraviny vyrobené v Číne, ktorým sa musíte vyhnúť

Nehovoríme to radi, ale v Číne začali vyrábať ryžu z plastu. Táto situácia nepochybne postúpila do extrémnej roviny.

Nie je pochybnosť o tom, že aj malé množstvo plastu má škodlivé účinky na hormóny a tráviaci systém. Umelá hmota obsahuje chemickú zlúčeninu, ktorá napodobňuje BPA, estrogén a jeho požitie zvyšuje hladinu toho hormónu do extrémne vysokej úrovni.

Aby bolo jasné, jeho požitie vedie k rakovine prsníka a to je len jeden prípad z mnohých, ktoré varujú pred účinkami konzumácie potravín vyrobených v Číne.

Neustále vyrábanie lacných a falošných potravín a ich inovačné technológie môžu ohroziť naše zdravie pomocou hračiek, pomocou technológie potravín a tak ďalej. Ďalším faktom je, že by sme mali zabrániť prílevu potravín z Číny, najmä keď ovzdušie v Pekingu je tak znečistené, že spôsobuje rovnaké poškodenie pľúc, ako 40 cigariet denne. Čína je jedným z najviac znečistených oblastí na planéte, pretože 70 percent riek sú znečistené. Čína je najväčším výrobcom pesticídov, takže potraviny z tejto krajiny sú plné pesticídov.

Tu je 10 najčastejšie používaných potravín, ktoré boli vyrobené v Číne.

Čínsky jablkový džús

Viac ako polovica jabĺk v Spojených štátoch sú čínske. A čo viac, nemajú právne predpisy o reakcii na chémiu a pesticídy v potravinách.

Čínsky cesnak

Zistilo sa, že až 31 percent cesnaku v Amerike pochádza z Číny.
Čínsky cesnak sa postrieka škodlivými chemickými látkami, ktoré zanechávajú zlú pachuť.

Kura

Americké ministerstvo poľnohospodárstva v roku 2013 schválilo predaj kuracieho mäsa aj napriek tomu, že sa odborníci obávajú o kvalitu tohto mäsa, ktoré pochádza z krajiny s vysokým množstvom prípadov vtáčej chrípky a chorôb, prenášaných potravou.

Treska

Tento druh ryby je spravovaný v Číne a polovica z americkej tresky pochádza z Číny. Vyrába sa a udržiava vo veľmi nezdravých podmienkach, t.j. vo vlastnom odpade.

Ryba tilapia

Je to jedna z bežných rýb chovaných v Číne. 80 percent z tilapií v Amerike sa dováža z Číny, no je veľmi škodlivá, plná toxínov a chemikálií. Táto ryba je udržiavaná v malom bazéne odpadových vôd a kŕmia sa všetkými druhmi nebezpečných odpadov a látok. Ďalším dôležitým faktom je, že v Číne nedovoľujú svojim deťom konzumovať morské živočíchy z fariem.

Zelený hrášok

Falošný zelený hrášok bol objavený v Číne v roku 2005. Je vyrobený zo sójových bôbov, zeleného farbiva a siričitanu sodného, pričom táto látka sa bežne používa ako konzervačný alebo bieliaci prostriedok. Toto farbivo by malo byť zakázané, nakoľko zabraňuje prirodzenému vstrebávaniu vápnika v tele a môže viesť k rakovine.

Spracovanie húb

Americká inšpekcia našla veľké množstvo húb z Číny. 34 percent z nich bolo skazených. Navyše niektorí čínski výrobcovia ho označujú za ekologické, len preto, aby zvýšili svoje zisky.

Priemyselná soľ

Po dobu 13 rokov sa priemyselná soľ predávala ako kuchynská soľ a to zapríčinilo mnoho fyzických a duševných problémov či porúch reprodukčného systému.

Korenie ako blato

Verte tomu alebo nie, žiadne predpisy o bezpečnosti potravín v Číne neexistujú. Výsledkom sú rôzne nebezpečné procesy výroby potravín. Tak sa zistilo, že čínsky predajca neváhal predávať blato ako korenie a múku s bielym korením! Šialené!

Plastová ryža

Bohužiaľ, toto nie je mýtus. Plastová ryža sa skutočne vyrába v Číne. Ľudia veria, že je vyrobená zo zemiakov a falošnej syntetickej živice.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like